Novinky

11.11.2013
S The Sounds do Prahy přijede jako support švédská kapela Viktor & The Blood

“Když jsme začali hrát, ovlivňovala nás hodně pop music, ale brzy jsme zjistili, co nám nejlíp sedí - radikální rock s pěkně ostrejma hranama. Bylo jasný, že budeme dobrá kapela! Žádný plán to rozhodně nebyl.. spíš přirozený proces. Známe se odjakživa a začali jsme prostě spolu trávit víc času. Samuel měl ve sklepě bicí, tak jsme se tam scházeli a jen tak si hráli. Šlo to hodně dobře, takže pak vznikla kapela”, říká zpěvák Viktor Norén o začátcích Viktor and The Blood s kamarádem z kapely Sugarplum Fairy, kytaristou Jonasem Karlssonem a Samuelem Giersem, původně bubeníkem z Mando Diao.

To bylo v srpnu 2011. První písničky přinesl Viktor, který měl v plánu věnovat se svému sólovému projektu. Po hodinách společného hraní se všichni shodli, že jim to spolu skvěle funguje - “Zjistili jsme, co nám jde nejlépe naprosto přirozeným způsobem.”, říká Viktor.
Písničky jsou skvělé a dýchá z nich kouzlo. Kapela mluví o vlivu alternativních skupin devadesátých let, ale o zvuku současnosti. Oprášili všeobecně zatracovaná kytarová sóla. Samuel říká: “Dobré sólo na kytaru obohatí každou písničku. Věřte nám: Díky nám zas budou sóla frčet!” “Jsme v podstatě všichni indie muzikanti a snažíme se dělat to, co nikdo jiný momentálně nedělá. To se týká jak sól na kytaru, tak naší touhy kombinovat chytlavé melodie se zvláštním rockovým zvukem.”, říká Viktor. "Kombinace je naše vášeň. Na jedné straně pop, na druhé tvrdý rock. Můžete to slyšet i v našich starších písničkách. Teď se snažím to dostat ještě dál a oba protiklady ještě prohloubit."
Oslovili mistra tvrdých riffů Jacoba Hellnera, jejich krajana, který měl na starosti všechna alba Rammstein. Byla to naše první volba, říká Viktor, zavolali jsme mu a on hned souhlasil.
První EP vyšlo koncem dubna letošního roku. Viktor & the Blood pak začali nahrávat své debutové album, které ohlásili na podzim. Viktor říká: "Jsme trio - jedna kytara, bicí a zpěv a jsme si toho vědomi. Žádná basová kytara. Kytara doprovází zpěv a bicí jsou jako samostatný nástroj, ne jako klasické bicí, které jsou v kapele kvůli rytmu jako metronom."
“Všechno to je jen kytara, bicí a vokály.” říká Viktor, “K dobré rockové muzice víc nepotřebujete”. Viktor & the Blood, jejich nová deska a skvělé koncerty jsou o pravdivosti těchhle slov nejlepším důkazem. Nyní budete mít možnost poznat tuto kapelu osobně i vy a to v rámci pražského koncertu jejich krajanů The Sounds, kteří je sebou vzali jako support svého turné na podporu nově vydaného alba Weekend.

Koncert se uskuteční 20.listopadu v Lucerna Music Baru a vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 500,- Kč.

Více info na:

www.facebook.com/thesounds
www.viktorandtheblood.com
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotionhttp://www.the-sounds.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist