Novinky

18.09.2013
The Haxan Cloak v Lucerna Music Baru rozprostře svůj fascinující svět

“Ovlivněn novějšími disharmonickými alby Scotta Walkera Krlic vytvořil strašidelnou noise music pro strašidelnou dobu, její naprostá niterná živočišnost prorocky sděluje sílu veškerých hrůz současnosti.” NME 8/10

Tak to je hodnocení NME týkající se druhého alba The Haxan Cloak, které nese název Excavation.

V roce 2011 vydal pod jménem The Haxan Cloak sólový instrumentalista Bobby Krlic své debutové album. Vynořil se jakoby odnikud a představil svůj sound, který všechny nadchl. Album The Haxan Cloak bylo ambiciózní fúzí zlověstných smyčců, zvuků ze smetiště a primitivních perkusí. Album bylo nahráno ve stodole Krlicových rodičů ve Wakefieldu v hrabství Yorkshire. Po vydání svého debutového alba se Krlic přestěhoval do Londýna, kde začal připravovat své druhé album Excavation

Na své druhé desce Krlic vice využívá elektronických vlivů. Výsledkem je album plné zubatých beatů a pórovitých sub-basů, které se míchají s klasickými brumy a strašidelnými zvuky. Na Excavation Krlic si sebejistě přisvojil minimalističtější přístup ke skladbám, experimentuje s prostorem a tichem, aniž by ubral ze své intenzity, která z jeho debutu udělala tak skvělou desku.

Pokud se na The Haxan Cloak nahlíželo jako na soundtrack hrdinovy cesty ke smrti, Excavation je jeho pokračování představující cestu po smrti. Excavation je další nekompromisní a neuvěřitelně osobní deskou od umělce, který i nadále působí především ve svém vlastním světě.

Tha Haxan Cloak se vás do něj pokusí vtáhnout 11.listopadu od 20.00 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na www.musicbar.cz, v pokladně LMB bez poplatku.

Více info na:

www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

http://www.haxancloak.tumblr.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist