Novinky

26.03.2008
Jerboa – belgický talent předskočí Hooverphonic na jejich turné i v Česku

Jerboa je rozeným muzikantem. Ještě mu nebylo ani 5 let a začal se rodit jeho budoucí hudební výraz. Není proto žádmé překvapení, že jeho baskytara začala znít již před mnoha lety v roztodivných rockových skupinách. Ale až v momentě, kdy talentovaný mladý muž objevil gramofony a samplery se začala plně projevovat jeho osobnost.

S touhou dokonale ovládnout toto umění bylo dalším logickým krokem v jeho kariéře studium zvukové techniky. Krátce po jeho úspěšném absolvování vydává Jerboa svoje první album: 'Cuttin' Stylus'. Vzápětí následuje 'Au Cinema' EP, což byl zároveň první počin Jerb Records Imprint - jeho vlastní nahrávací značky

Další na řadě byla spolupráce se Stingema Lefto a v roce 2005 Jerboa konečně vydal svoji první dlouhohrající desku 'Music for My Instruments'. Singlové nahrávky z tohoto alba, 'White Windows' a 'Au Cinema' si vedli velmi dobře a Jarboa – producent/skladatel vyráží na úspěšnou tour. Vystupuje na festivalech Pukkelpop, Boomtown, Petrol Deluxe, Feest in 't Park a De Brakke Grond, abychom uvedi alespoň některé. V Ancienne Belgique ukázal přímo na jevišti, že vliv DJ Shadowa na jeho tvorbu, o kterém se často hovořilo, je minulostí.

A nyní zde máme 'Rockit Fuel', Jerboův nový výboj do expanzivní “Jerb music”. První single 'Number 1' již nyní brázdí vlny éteru a s příspěvky Alexe Calliera, Berta Ostyna, Johannna Verschaeva, Trixie Whitley, Krewciala, Bassmana a mnoha dalších slibuje 'Rockit Fuel' na nějakou dobu rozšíření povědomí o Jerboově přítomnosti v kolektivním myšlení.

Pražský koncert Hooverphonic v jehož rámci se odehraje i vystoupení Jerboa se uskuteční 18.5. od 20:00 hodin v Lucerna Music Baru.

Vstupenky na tento koncert zakoupíte v pokladně klubu a v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 390,- Kč + poplatky, na místě za 490,- Kč.

Více info na:

www.jerbmusic.com
www.hooverphonic.com
www.myspace.com/hooverphonic

www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.hooverphonic.info

http://www.myspace.com/jerbmusic

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist