Novinky

14.03.2007
Kosheen, Roxy Promotion a D_Smack_U Promotion podpoří děti v dětských domovech

Roxy Promotion, D_Smack_U Promotion a kapela Kosheen, která vystoupí v pražském klubu Roxy v neděli 22.dubna, podpoří občanské sdružení Můzy dětem. Způsob, kterým se tato kapela a organizátoři koncertu rozhodli pomoc, je velmi jednoduchý. Výherci soutěží o vstupy na tento koncert, které pořádají mediální partneři akce, ale hlavně všichni akreditovaní novináři a hosté, zaplatí tentokrát u vstupu do klubu vstupné ve výši 250,- Kč. Celý výtěžek tohoto placeného „guestlistu“ bude odveden na konto občanského sdružení.

Proč?
Dětské domovy a zařízení pro děti postižené jsou i při sebevětší snaze a schopnostech personálu místy, kde život trpí monotónností a chybí řada impulsů pro děti v normálním prostředí snadno dosažitelných. Současná praxe organizovaných zájezdů na velké kulturní akce je sice pro děti zpestřením, ale kontrast jejich všedních dnů a lesku těchto akcí negativní stránky života v odloučení a izolaci ještě zvýrazňuje. Cílem autorů a realizátorů projektu „Múzy dětem“ je proto přivézt zpěváky, herce, hudebníky a další umělce přímo k dětem, do zařízení, která jsou jim domovem.
Co?
Děje se tak prostřednictvím pravidelných výjezdů muzikantů a divadelníků za dětmi. Většinou jde o skupinu 4-7 umělců složenou jak z hudebníků, tak z divadelníků. Hudební i divadelní žánry jsou voleny tak, aby co nejlépe odpovídaly věkové struktuře a dispozicím dětí. Totéž platí o interpretech. Základním záměrem je zprostředkovat dětem svět her a fantazie. Interpreti proto sice někdy přijíždějí s pevným představením, koncertem, nebo divadelním tvarem, ale to přizpůsobují momentální situaci a náladě dětí a snaží se je do své produkce vtáhnout. Hudebníci rozdávají jednoduché nástroje, divadelníci zapojují děti do hraných příběhů. Výjezdy projektu „Múzy dětem“ trvají již několik let a s dětmi jsou tak navazována přátelství, která přetrvávají.
Jak?
Blízkosti a navázání kontaktu napomáhá např. to, že děti interprety provádějí svým domovem, pochlubí se jim svými výtvory, sami zahrají, zazpívají apod. Tato „exkurze“ většinou přichází až po první části produkce, kdy už interpreti navázali s dětmi kontakt a počáteční zákonitá ostražitost se zmenšila. Dobrou příležitostí k navázání vztahu může být např. i společná svačina, sportování apod. Důležitá je i volba místa. Pokud probíhá produkce ve vnitřních prostorech je vyhovující větší sál, většinou jídelna, nebo klubovna, kde se děti běžně věnují společným aktivitám. Málo vyhovující jsou tělocvičny pro svou obtížnou nazvučitelnost. V letních měsících se může produkce odehrávat pod širým nebem. Délka návštěvy/produkce bude odhadnuta dle možností a potřeby dětí i umělců, v každé případě je tato doba pohyblivá. Možností je i prodloužení aktivit s dětmi, popř. přenocování. Pro veškeré tyto aktivity je potřeba nemalé finanční zajištění. Výnos z koncertu Kosheen bude nemalou pomocí, které umožní existenci dalších takovýchto projektů.
Řádné vstupenky na koncert kapely Kosheen (UK) a předkapely The Vincent Black Shadow (CAN) je možno zakoupit v předprodejích síti Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 690,- Kč.

Začátek koncertu je v 19:00.

Více informací na:
www.roxy.cz
www.muzydetem.cz
www.zivotnanecisto.cz
www.mimodomov.cz
www.kosheen.com
www.myspace.com/kosheen1
www.myspace.com/tvbs


http://www.muzydetem.cz

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist