Novinky

15.05.2018
Japonští psychedelici Kikagaku Moyo se v listopadu zastaví ve Futuru

Kikagaku Moyo (v překladu "geometrické vzory") jsou tokijská psychedelická rocková kapela, která se do Prahy vrací v posledních letech již po několikáté. Naposledy zde byli loni na podzim, kdy hráli v klubu Underdogs. V roce 2016 zde dokonce v průběhu několikadenního pobytu natočili několik songů. Další z pražských koncertů kapely se uskuteční 15.listopadu ve Futurum Music Baru. Vstupenky za 330 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru, v sítích GoOut, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu 390 Kč.

Sound Kikagaku Moyo zahrnuje elementy Krautrocku, indické ragy a acid folku. Kombinují těžké, drtivé jamy s tiššími, kontemplativními pasážemi, připomínají tak japonské psych kapely jako Acid Mothers Temple a Ghost i jejich předchůdce Far East Family Band a Flower Travellin' Band.

Skupina vznikla v létě 2012, založil ji bubeník a vokalista Go Kurosawa a kytarista a vokalista Tomo Katsurada. Pak přibyli basák Kotsuguy, kytarista Daoud Popal, hráč na sitár Ryu Kurosawa a hostující vokalistka a hráčka na theremin Angie Gotopo. Kapela nahrála stejnojmenný debut v roce 2013. Album vyšlo původně pouze v digitálné podobě, později ve stejném roce na vinylu díky řeckému labelu Cosmic Eye, v roce 2014 i na americkém labelu Captcha Records.

V roce 2014 skupina vydala dvě další alba (Mammatus Clouds a Forest of Lost Children) a stává se miláčky psychedelické scény, s koncerty na Austin Psych Festu a L.A. Psych Festu. Podnikla také turné v USA, Británii a Evropě. V roce 2015 skupina vydala split 7" single s Moon Duo i s hlavní postavou projektů Kinski a Acid Mothers Temple Makotou Kawabatau. V roce 2016 vyšlo čtvrté album House in the Tall Grass na japonském labelu Guruguru Brain.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/430038674122492/

Více info:

www.kikagakumoyo.tumblr.com
www.facebook.com/kikagakumoyo
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.net/cs/listky/kikagaku-moyo/menc/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist