Novinky

27.08.2015
Osmnáctiletí talentovaní Kagoule z Nottinghamu si zahrají v Basement baru

Kagoule tvoří:

Cai Burns : kytara / zpěv
Lucy E Hatter: basová kytara / zpěv
Lawrence English: bicí

Téhle trojici z Nottinghamu nazvané Kagoule je sice jen osmnáct let, ale hrajou jako vyzrálá kapela s energickým a melodickým zvukem. Hudebně jsou někde na hranici indie a rocku, se zasněnými hlukovými plochami, melodickými kytarami a rytmickými bicími. Občas je kritici přirovnávají ke grunge z devadesátek nebo americkým indie velikánům typu Fugazi, ale Kagoule se pořád proměňují a jsou vlastně na začátku.

Kagoule se v posledních dvou letech soustředili na cizelování svého soundu a na živé hraní. Pověst o téhle skvělé kapele se šířila především po vystoupení s Iceage, keré proběhlo, přestože si bubeník Lawrence den před koncertem zlomil zápěstí. Následovalo předskakování Growlers, Temples, Merchandise, Traams, Bilge Pump plus britské turné s Drenge & The Wytches.

Kagoule nahráli kolekci demosnímků, která vyšla v roce 2012 pod názvem ‘Made of Concrete’ - hrálo ji britské Radio 1 a XFM. První oficiální singl kapely se jmenoval ‘Monarchy’ b/w ‘Mudhole’ (2013). Následovaly písničky ‘Adjust The Way’ na Fake DIY a ‘Encave’ přes jejich Bandcamp.

I tisk už je zaregistroval a nepíše o nich vůbec špatně:

"Hra pro srdce a mysl. Perfektní směs melodie a brutality". – NME

“Fugazi inspirovaná óda na americký US college rock a grunge.” – Fake DIY

“Víc než perfektní (a hlavně heavy).” – TLOBF

“Jejich melodický energický post punk ovlivněný grunge je jako pořádná bouře ” – Drowned in Sound

Letos na jaře Kagoule vydali nový singl ‘It Knows It’ a v létě Kagoule předskakovali Johnny Marrovi. 21.srpna vydali také své debutové album s názvem Urth, které produkoval Ross Orton (Arctic Monkeys, M.I.A, The Fall) a Pete Fletcher (Childhood).

Kagoule možná patří budoucnost. Přijdte je poznat do pražského Basement baru osobně, příležitost bude 28.září od 20.hodin.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky jsou ke koupi na www.goout.cz. Na místě v den koncertu pak za 250,- Kč.

Více info:

www.kagoule.earache.com
www.facebook.com/kagouleuk
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.cz/cs/listky/kagoule/ing/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist