Novinky

25.08.2015
Kvelertak předvedou ve Futurum Music Baru svoji metalovou smršť v norštině

Od chvíle, kdy v roce 2010 Kvelertak vydali své eponymní debutové album, projezdila kapela celý svět, aby během čtyř let odehrála přes 500 koncertů na 4 kontinentech a posbírala 3 Spelemann Award, tedy norskou obdobu cen Grammy.

Věhlasný norský rockový kritik Asbjørn Slettemark označili jejich první desku jako "nejlepší norský debut všech dob", Simon Young z Kerrangu Kvelertak označil jako "nejlepší norskou kapelu od dob A-HA. Nahrávka sbírala superlativy a vysoká hodnocení od hudebních magazínů po celém světě, od Evropy, přes USA až do Austrálie.

9/10 Metal Hammer (UK)

8.5/10 Terrorizer (UK)

88/100 Aardschok (NL)

4/5 Kerrang (UK)

4/5 MetalSucks (US)

9/10 Decibel (US)

9/10 Rock Hard (DE)

4/5 Zero Tolerance (AUS)

Tento celosvětový ohlas a úspěch je pozoruhodný o to víc, že kapela, na rozdíl od většiny rockových kapel, které uspěli na mezinárodní úrovni, zpívá v norštině.

Pro vydání svého druhého alba s názvem Meir v březnu 2013 si kapela založila svůj vlastní label Wørld Recørds a poté desku licencovala pro skandinávský region u Sony, pro zbytek světa pak u Roadrunner Records.

Druhé album získalo ještě větší ohlas jak v Norsku tak po celém světě. Debutovalo jako # 1 na norských hudebních žebříčcích, v Americe jeho skvělé recenze pomohli k rozsáhlému turné. Celá evropská šňůra byla beznadějně vyprodaná, včetně 21 koncertů v Norsku.

Meir se stalo albem týdne ve většině významných hudebních magazínech po celém světě a v odborných i mainstreamových anketách se na konci roku zařadilo mezi nejlépe hodnocené desky roku.

#2 SPIN’s Metal Album 2013
#2 Rolling Stones Best Metal Albums of 2013
Rolling Stones 27 Best album’s you didn’t hear,
New York Times Best Song of 2013
#15 Stereogum’s Best Albums of 2013 (bez rozdílu žánrů)
#4 Revolver’s album 2013

Kapela v současnosti dokončuje své třetí album které vyjde v první polovině roku 2016 a bude následováno světovým turné.

V Praze se Kvelertak představili již několikrát, naposledy pak loni na Aerodrom Festivalu spolu s Metallicou, Alice In Chains a Children Of Bodom. Již 11.listopadu ale Kvelertak zavítají do Prahy znovu, tentokrát svou metalovou smrští smetou fanoušky v pražském Futurum Music Baru.

Vstupenky za 290,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v předprodejích GoOut.cz, Eventim, Ticketpro a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 350,- Kč.

Více info:

www.kvelertak.com
www.facebook.com/kvelertak
www.futurum.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.cz/cs/listky/kvelertak/amg/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist