Novinky

25.08.2015
Thomas Dybdahl v listopadu zahraje v pražském Basement Baru

Thomas Dybdahl je v Norsku něco jako senzace. Jako sólový umělec a někdejší kytarista kapely Quadraphonics vydal v roce 2000 své první EP Bird. S ním díru do světa neudělal a ani jeho druhé EP z roku 2001 John Wayne neuspělo.

Vydáním svého prvního alba pojmenovaného That Great October Sound v roce 2002 ale prolomil ledy. Jednalo se o první část zlaté a platinové série nazvané October. Po vydání alba v Evropě v roce 2004 se věhlas Thomase Dybdahla začal šířit jak lavina. Mluví se o něm jako o následovníkovi Nicka Drakea a Jeffa Buckleyho. Za svou práci obdržel ceny Spellemannprisen a Alarm Award.

Vydal další dvě úspěšná alba Stray Dogs a One Day You'll Dance for Me, New York City. Na albu One Day You'll Dance for Me, New York City se podílel i slavný norský filozof Arne Næss , který zde v mezihře promlouvá o kvalitě života.

V roce 2004 Dybdahl spojil své síly s kapelami Jaga Jazzist a BigBang v projektu The National Bank. V roce 2009 album vyšlo i mimo Norsko.

Singl Damn Heart napsaný pro dánský film En Soap vyšel v roce 2006 na Copenhagen Records.

V roce 2007 předskakoval svému krajanovi Sondre Lerchemu a v roce 2011 Tori Amos na jejím Night of Hunterstour.

V dubnu 2013 vydal singl "Man On a Wire" z jeho alba What's Left is Forever a v loňském roce se objevila jeho skladba This love is here to stay v seriálu House of Lies Season 3 Episode 11.

Thomas Dybdahl se momentálně chystá do světa se svým sólovým akustickým představením a 10.listopadu se od 20.hodin představí v pražském Basement Baru.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení na www.goout.cz za 200,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info:

www.thomasdybdahl.com
www.facebook.com/thomasdybdahlofficial
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.cz/cs/listky/thomas-dybdahl/xjg/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist