Novinky

11.11.2014
Tepličtí Do řady! zahřejí podium Stiff Little Fingers

V roce 1987 na troskách kapely V3S založil kytarista Vladimír Volman spolu s bubeníkem Janem Kyselkou, zpěvákem Jakubem Znamenáčkem, baskytaristou Petrem "Sidem" Hoškem a textařem Františkem "Egonem" Müllerem kapelu Do řady! Hudebně byla kapela v tomto období řazena mezi "Skunx" což byl takový hybrid mezi punk-rockem a stylem podobným tehdejšímu street-punku, vnímavější hudební kritik ovšem je i s odstupem času schopen rozeznat inspiraci nezaměnitelným zvukem motoru vojenského třínápravového speciálu jedoucího na mazut.


Nejznámější období kapely se datuje ke konci minulého tisíciletí, v tomto období vystupuje kapela v roce 1988 na velkém festivalu v polské Jaročině (V.Volman zde již měl natrénovaný ilegální přechod státní hranice a drzé vniknutí na scénu ještě z doby V3S) a na festivalu v Praze na Žofíně-kde hrála tehdejší kompletní punková scéna (12/89). Nahrávky Do řady! byly v tomto období vybrány na sample "Punk and Oi" a "Akce Punk", poté následuje oficiální turné STAGE DIVING 89 společně s italským The Crime Gang Bang.

V roce 90 dochází k zásadním personálním změnám, kdy přichází baskytarista
Milan Vlček a zpěvák Pavel Vimr, který se ovšem musí oholit (v té době ortodoxní tremp) a nastupuje do té doby nejznámější sestavy Do řady!, která už s bubeníkem "Frankensteinem" Štěpánem nahrává desku Join the Army?! V roce 94 nahrává ještě kapela CD "Amnestie", ale pak nastává údobí personálních změn -hlavně výčet jmen bubeníků, kteří se v kapele Do řady! na tomto místě vystřídali, by zabral většinu této webové stránky a stejně by to nikdo nečetl.

V roce 2001 vstupuje kapela do nové epochy nahráním CD "Vojenský3-nápravový
speciál", při němž dochází k historickému opětovnému setkání V. Volmana a P.
Rajtory, (zlé jazyky tvrdí, že se tak stalo při pravidelných kontrolách obou výše jmenovaných na geriatrické klinice, ale pro toto tvrzení chybí jakýkoli důkaz). Zde by jistě každý spisovatel podlehl emočnímu přetlaku a ukončil by příběh zaslouženým happy endem, ne tak kapela Do řady!

V sestavě V. Volman, M. Vlček, P. Rajtora a Dan "Baset" Městka nahrává kapela
Do řady! CD "Neber to osobně...!", které vychází v roce 2005. Krátce poté přestává být stabilním členem Baset a kapela funguje jako trio s alterujícími bubeníky-Honzou Frohlichem, Šipusem a Basetem. Po zhruba dvou letech jsou opět ve čtyřech a plnohodnotným členem zůstává hudební prostitut Karel ŠIPUS Šimon!

V září 2007 kapela slaví 20 let velkým fesťákem se všemi spřátelenými partičkami. Vzniká zde též unikátní DVD z této povedené akce. Počátkem r. 2010 nahrává kapela spolu s Čertůf punkem a Šanovem kompilaci nazvanou 3 v 1, kde si vzájemně prohodili po jedné skladbě a každá přidala dvě novinky.

V září 2011 proběhl pokus o první ročník Do řady open air festu v Bílině na Kyselce s výbornými GBH.

Letos kapela vydala své páté řadové album s názvem Myslim to upřímně.

Nyní je čeká další významný mezník v jejich kariéře, kdy v sobotu 15.listopadu vystoupí v Lucerna Music Baru jako support legendárních Stiff Little Fingers.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, dále na webech goout.cz a musicbar.cz. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info na:

www.slf.com
www.facebook.com/stifflittlefingers
www.bandzone.cz/dorady
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


http://www.musicbar.cz/program/stiff-little-fingers-uk/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist