Novinky

22.09.2014
Britským Klaxons budou na turné předskakovat krajané Fenech Soler, přijedou i do Prahy

Na Glastonbury v roce 2011 byla čtyřčlenná kapela Fenech-Soler na dosah všemu, o čem sní každá skupina – hrálo je BBC Radio One, měli podporu velké gramofirmy a vystoupili na nejprestižnějším festivalu. Zanedlouho však zpěvák Ben Duffy onemocněl rakovinou, stejně jako před lety jeho bratr Ross, kytarista v kapele. Ben podstoupil operaci a následnou chemoterapii a jako zázrakem se po mnoha měsících léčení uzdravil. Kapela vystoupila jako předskokan Phoenix na australském turné a vrátila se do života. Fanoušci na ně tehdy nezapomněli – když začali sborově zpívat jejich písničky, pro Fenech-Soler jako by začala nová etapa jejich kariéry.
Vystoupili znovu na Glastonbury v roce 2013 a bylo to jakési vzkříšení – alespoň pro britský trh.
Povzbuzeni svým vystoupením Fenech-Soler dokončili a vydali své druhé album Rituals (2013), euforickou energickou kombinaci tanečních kořenů a moderního popu – elektronickou hudbu s bušícím lidským srdcem.


Čtveřice z Northamptonshire se věnovala taneční hudbě, když si jich v roce 2009 všiml spolupracovník Daft Punk Alan Braxe. Podepsal s nimi smlouvu u svého retro-futuristického pařížského labelu Vulture a vydal jim singl ‘The Cult of Romance’. Následující nahrávky – ‘Lies’ a ‘Stop & Stare’ – u nezávislého elektronického labelu Moda jen upevnily jejich rostoucí pozici, stejně jako patronát Groove Armada, kteří je vzali s sebou na turné a zařadili na svou kompilaci Kitsune. Nyní přichází další důležitý mezník kapely. Fenech Soler totiž absolvují celé turné s britskými Klaxons jako jejich support, v této roli se představí 22.listopadu i v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 540,- Kč + poplatky jsou v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, GoOut.cz, na webu www.musicbar.cz. Na pokladně LMB bez poplatku.

Více info na:

www.fenechsoler.co.uk
www.facebook.com/fenechsoler
www.klaxons.net
www.facebook.com/klaxons
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


http://www.musicbar.cz/program/klaxons-uk/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist