Novinky

19.05.2014
HELMET OSLAVÍ 20 LET OD VYDÁNÍ ALBA BETTY TURNÉ PŘI KTERÉM DORAZÍ I DO PRAHY

V roce 1989 Page Hamilton v New Yorku spoluzaložil Helmet a zkombinoval zeppelinovské riffy s precizností post-hardcoru. Kombinace sevřených akordů a offbeatů stály pevně v Hamiltonových zkušenostech s jazzem. Bylo to téměř vizionářské a ve své době velice úspěšné. Po debutovém albu z roku 1990 Strap It On (vyšlo u indie labelu Amphetamine Reptile), Helmet vydali své průlomové album Meantime (1992), nadšeně přijaté album, které získalo nominaci na Grammy, zlatou desku a dalo vzniknout tisícům nových kapel. V roce 1994 vychází deska Betty se širším hudebním záběrem. Další skvělé album Aftertaste následovalo v roce 1997 a po devíti letech a tisícovce koncertů to v roce 1998 Helmet zabalili.

Hamilton pak začal dělat hudbu k filmům jako např. Catwoman, S.W.A.T., Titus a Saw, založil kapelu Gandhi, následoval své souputníky Adriana Belewa and Stevie Ray Vaughana - v roce 1999 hrál na sólovou kytaru v kapele Davida Bowieho. V roce 2004 Hamilton Helmet restartoval a kapela vydala dvě podařená alba - Size Matters v roce 2004 a Monochrome v roce 2006.

Kapely jako Deftones, Rise Against, Pantera a Tool označují Helmet jako svůj vzor a není to jen kvůli drsnému přístupu k hudbě, ale především kvůli té čisté muzikálnosti a inteligenci. Helmet jsou mimo jiné svým způsobem i umělecké dílo. Hamilton je trénovaný hudebník, který náhodou dělá tvrdou brutální muziku, je to chlápek, který má rád Bartóka a Minor Threat.

Zatím poslední, sedmé album Helmet s názvem Seeing Eye Dog z roku 2010, je jedno z nejvíc ambiciózních a nekompromisních alb v jejich kariéře - spojuje klasický a v podstatě výjimečný sound Helmet s hudebními světy, které kapela dosud neprozkoumala. Velkým důvodem pro duch tohoto hudebního dobrodružství je především to, že si tohle album kapela vydala sama ( na svém labelu Work Song ). “Cítil jsem naprostou svobodu v tom, co dělám,” říká frontman Page Hamilton. “Moc mě to bavilo, protože jsem si užíval tu svobodu.”

“Tohle album je lidské a upřímné,” tvrdí. “Lidi nám vždycky říkali, že z desky zníme jako kapela naživo, a to, jak ty desky nahráváme, s tím má hodně co dělat. Lidi, co muziku hrajou, budou vždycky lepší než něco, co vypadlo z hudební fabriky.”

Kromě Hamiltona jsou těmi lidmi na Seeing Eye Dog bubeník Kyle Stevenson, který začal hrát s Helmet v roce 2006, kytarista Dan Beeman, který je na palubě od roku 2008 a dlouholetý člen Helmet, basák Chris Traynor. (Dave Case hraje na basovou kytaru na turné.) Album produkoval Hamilton, s další produkcí Toshi Kasaie (Melvins) a Marka Renka.

To podstatnější týkající se současnosti Helmet je ale jejich minulost.

Letos, u příležitosti 20.výročí vydaní alba Betty, se kapela rozhodla vyrazit na turné, jehož jednou ze zastávek bude 11.září pražský klub Lucerna Music Bar. Kapela bude hrát bez předkapely, aby byl dostatek prostoru pro odehrání všech písní z alba i ostatního materialu kapely.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu za 490,- Kč.

Více info:

www.facebook.com/helmetmusic
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


http://www.helmetmusic.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist