Novinky

11.11.2013
Skotským Primal Scream v Praze předskočí kapela NiceLand

Skotská kapela Primal Scream, která v pondělí 18.listopadu přjede do Lucerna Music Baru představit své letošní album s názvem More Light oznámila, že předskokanem jejich pražského koncertu bude pražská kapela NiceLand.

Frontman kapely NiceLand Michal Motyčka na sebe poprvé upozornil v prestižní soutěži hudebních talentů Coca Cola Popstar, ve které zvítězil v roce 2007 ještě jako sólový interpret. Součástí výhry v soutěži bylo jeho vůbec první veřejné vystoupení s doprovodnou kapelou na německém festivalu Highfield, kontrakt s hudebním vydavatelstvím Sony Music a účast na turné kapely Kryštof.
O rok později spatřil světlo světa debut Little Black Book, jehož produkce se ujal dvojnásobný držitel Zlatého Anděla Yarda Helešic (ex-Support Lesbiens). Neotřelá nahrávka kombinující britský sound s prvky folku, popu i rocku doplněná o procítěný hlas tehdy NiceLandovi vynesla hned devět nominací na nejrůznější hudební ocenění, z nichž proměnil třikrát cenu Objev roku (TV Óčko, anketa Žebřík, Musicserver.cz), mnoho týdnů v předních hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku.

Druhý singl Lost in Encrytion bodující sedm týdnů v hitparádě rádia Expres zazněl ve filmu Ocas ještěrky, pro který NiceLand nahrál ještě jednu skladbu s názvem Where a Light Comes From. Ta vyšla i na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art For life zaměřeného na boj proti HIV a AIDS.

V říjnu roku 2010 vydali NiceLand v pořadí druhou desku s názvem God Has Her Ways. Na albu tentokrát spolupracovali všichni členové, novinka je tedy zásadním žánrovým odklonem od prvotiny Little Black Book a charakterově se podstatně liší. Krom hutnějších kytarových věcí zabrousila i do ambientu a electro.

Album produkoval bývalý člen kapely Sunshine Amák Golden a kromě něho se na desce produkčně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl. Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie. Novinku vydala kapela na vlastní náklady, s distribuční podporou vydavatelství Championship Music.

V loňském roce se NiceLand coverem skladby “A ty tam” podíleli na kompilaci k 25.letům kapely Mňága a Ždorp s názvem “Dáreček”.

Vstupenky na koncert Primal Scream, kde zahrají i NiceLand jsou k zakoupení za 840,- Kč + poplatky v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu Lucerna Music Baru, na pokladně LMB bez poplatku.

Více info na:

www.facebook.com/primalscreamofficial
www.niceland.cz
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


http://www.primalscream.net

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist