Novinky

08.08.2013
Legendární Steel Pulse zahrají v Lucerna Music Baru

21. října 2013 přijede do pražského Lucerna Music Baru legendární britská skupina Steel Pulse, která působí na ostrovní scéně již od roku 1975, kdy se přidala za svůj rodný Birmingham k hnutí Rock against Racism. Dodnes patří k tomu nejlepšímu,co kdy Evropa přinesla rozvoji reggae a to ať už po hudební nebo textové stránce. Steel Pulse jsou také jedinou britskou kapelou, která vyhrála Grammy za nejlepší reggae album roku. Nominováni byli dosud celkem 6x, vyhráli ale trochu překvapivě s deskou “Babylon the Bandit” z roku 1985. Reggae bylo od počátku hudbou rebelů proti estabilishmentu a Steel Pulse jsou toho zářným případem.


“Nemůžeme ignorovat politiku, protože každý život a duše, která se narodí na této planetě může být v určitém bodě obětí politických machinací”, vysvětluje zpěvák kapely David Hinds, jehož dready už rostou skoro čtyři dekády.
“Z duchovního aspektu je hudba vzhledem k současné realitě opravdým povzbuzením. Zabýváme se pozitivními duchy, což znamená, že necháváme stranou zbraně, drogy a další neduhy společnosti i afroamerické komunity”.

Steel Pulse realizují svá slova i v praxi. Rozhodli se svého času například soudit s Taxi & Limousine commission v New Yorku, protože tato polostátní firma tehdy odmítala vozit rastafariány nebo lidi tmavé barvy pleti. Zkrátka a dobře jedním z hlavních témat kapely už od jejího vzniku je až dodnes boj proti nespravedlnosti, propagace rovnoprávnosti a pozitivních poselství. V neposlední řadě se věnují vzdělavání posluchačů o historii africké diaspory.

Za 38 let historie kapely Steel Pulse vystupovali na jednom podiu s mnoha dalšími hvězdami napříč žánry. Za zmínku určitě stojí alespoň Stevie Wonder, Bob Marley, Sting, INXS, Santana, Herbie Hancock nebo třeba Bob Dylan. V roce 1980 se kapela objevila v již kultovním britském filmovém snímku “Babylon” o životě afrokaribské komunity v tehdy k přistěhovalcům velmi nepřátelském a chladném Londýně. V roce 1989 pak spolupracovali s brooklynským režisérem Spikem Leem na soundtracku k neméně slavnému filmu “Do the Right thing”. O čtyři roky později je pak sám Bill Clinton pozval jako vůbec první reggae kapelu, aby zahrála v Bílém domě v rámci jeho inaugurace.

Steel Pulse mají za sebou už skoro čtyři dekády kvalitní tvorby, rozsáhlou diskografii a fanoušky doslova po celém světě. Přesto v České republice vystoupí poprvé až 21. října 2013.

Vstupenky jdou do prodeje za 450,-Kč. Za tuto cenu budou k mání do 15. Září, poté budou k dostání za 550,-Kč plus poplatky prodejce. Ušetřit na polpatcích můžete na pokladně klubu Lucerna Music Bar. Na místě pak budou za 650,-Kč.

ODKAZY:

www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.reggaemusic.cz

http://www.steelpulse.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist