Novinky

01.10.2012
A Banquet vyráží na turné po Česku, k Vánocům si nadělí Británii

Pražská futu-rollová kapela A Banquet zveřejnila termíny svého podzimního turné. Prozatím jedenadvacet potvrzených zastávek absolvuje kapela z velké části jako support plzeňských Mandrage, které poslední deska „Moje krevní skupina“ katapultovala do role jedné z nejúspěšnějších mladých kapel u nás.

A Banquet vyráží na turné po Česku, k Vánocům si nadělí Británii
Praha, 27.9.2012 – Pražská futu-rollová kapela A Banquet zveřejnila termíny svého podzimního turné. Prozatím jedenadvacet potvrzených zastávek absolvuje kapela z velké části jako support plzeňských Mandrage, které poslední deska „Moje krevní skupina“ katapultovala do role jedné z nejúspěšnějších mladých kapel u nás.

Po vydání debutové desky BREATH, kterou A Banquet natáčeli v Chicagu se Stevem Albinim (Nirvana, Pixies) a v Praze s Borisem Carloffem (Kryštof, Sunshine) a kterou pokřtili v dubnu letošního roku, se A Banquet vrací na klubová pódia. S deskou, která vzbudila velký ohlas a sklidila velmi pozitivní kritiky a s novým playlistem, do kterého bude kapela také v průběhu turné zařazovat zbrusu nové písničky.

„Přes léto jsme hodně skládali, v tuhle chvíli máme rozdělaných asi 5 nových songů a nemůžeme se dočkat, až je budeme hrát živě,“ říká zpěvák a kytarista kapely Mathieu.

V létě se A Banquet představili také na mnoha velkých českých i slovenských festivalech, např. Rock for People, Colours of Ostrava, Open Airu nebo Grape Festivalu.

„Byla to pro nás velká zkušenost i zábava. Vyzkoušet si opravdu velká pódia, utíkat před bouří na Rock for People nebo hrát s úplně mokrým vybavením na Grapu. Teď už se ale zase těšíme do klubů!“ dodává Mathieu.
K Vánocům si A Banquet nadělili hned dva koncerty v Británii a jsou zvědaví, jak jejich tvorbu přijme anglické publikum. V současné době také začínají kluci připravovat další videoklip z desky – po velmi úspěšném singlu Far Away, který se dostal do rotací na MTV, Óčku a mnoha českých i slovenských rádiích – bude druhým singlem píseň Climb the Hill.
Potvrzená data turné naleznete níže. Další koncerty jsou ještě v jednání a A Banquet je budou zveřejňovat na svých webových stránkách www.a-banquet.com a na svém Facebooku facebook.com/abanquet.

(* koncerty s Mandrage)
06.10. Drnovice u Vyškova – KD *
12.10. Rumburk - DK Střelnice *
13.10. Kadaň – KZ Orfeum *
20.10. Jilemnice - klub Továrna *
26.10. Ústí nad Orlicí – KD *
27.10. Herálec – KD *
30.10. Praha – Malostranská beseda – Barování se Sandrou Novákovou
08.11. Ostrava – (bude upřesněno)
09.11. Letovice – KD *
10.11. Valašské Klobouky - KD Kloboučan *
15.11. Olomouc – Klub 15 minut
16.11. Jindřichův Hradec - KD Jitka *
23.11. Kralovice – KD *
30.11. Jihlava - Dělnický dům *
01.12. Staňkov – KD *
07.12. Pardubice - klub Žlutý pes *
13.12. Plzeň – Divadlo pod lampou
14.12. Strakonice - Městské kulturní středisko *
15.12. Dvůr Králové - centrum Zálabí *
22.12. Manchester (UK) – (bude upřesněno)
24.12. Kendal (UK) – Bootleggers Music Bar

KONEC

Pozn. / O „A Banquet“
A BANQUET (*2009), tříčlenná pražská kapela hrající vlastní styl FUTU-ROLL (mix 80s synthpopu, 90s altrocku, grunge a současných elektro žánrů), která v dubnu 2012 vydala debutovou desku BREATH. Tu nahrávala z části v Chicagu se Stevem Albinim (Nirvana, Pixies) a z části v Praze s Borisem Carloffem (Kryštof, Sunshine). Kapelu označili za jeden z největších objevů poslední doby na české hudební scéně redaktoři MF Dnes, MusicServeru.cz, iReportu.cz a mnoha dalších. Jako objev A Banquet rovněž představil server Bandzone.cz; Indiemusic.cz vyhlásilo kapelu jako Objev roku 2010 a klukům neunikla ani nominace na Objev roku v anketě Žebřík 2011, MF Dnes kapele zase přiřkla titul Největší očekávání 2012. O A Banquet se v současnosti mluví jako o jedné z nejnadanějších a nejpracovitějších mladých kapel u nás, která má potenciál uspět i za hranicemi.


http://www.a-banquet.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist