Novinky

13.04.2012
Twilight Sad jsou na novém albu ohromující

The Twilight Sad vydali letos nové album ‘No One Can Ever Know’, které následuje po průlomovém albu z roku 2009 ‘Forget The Night Ahead’ a v těchto dnech vyrazili na evropské turné. Jednou z jednou z jeho zastávek bude i pražský klub 007. Album ‘No One Can Ever Know’ vyšlo na všech formátech 6.února 2012 a obsahuje tyto sklaby: ‘Alphabet’/ ‘Dead City’/ ‘Sick’/ ‘Don’t Move’/ ‘Nil’/ ‘Don’t Look At Me’/ ‘Not Sleeping’/ ‘Another Bed’/ ‘Kill It In The Morning’.

Z alba již v éteru zazněla skladba ‘Kill It In The Morning’ a první singl ‘Sick’ , ‘No One Can Ever Know’ znamená pro The Twilight Sad zvukový posun. Na albu zaslechnete vlivy skupin Caberet Voltaire, Liars, Magazine, Autechre, Banshees, Fad Gadget, PiL a Can. Pro album ‘No One Can Ever Know’ je typický těžký syntezátorový zvuk a tak hudba vzdáleně připomíná Manic Street Preachers z období alba Holy Bible, Depeche Mode v dobách desky Violator a Nine Inch Nails s jejich ‘The Downward Spiral’

“Chtěli jsme být spontánnější, dostat se mimo zónu, kde se cítíme jak v bavlnce a neopakovat nic z toho, co jsme již natočili”, vysvětluje kytarista Andy MacFarlane. “Tak jsme se na měsíc odstěhovali do Londýna do studia The Pool a získali Andrewa Weatheralla který přišel s mnoha nápady a ujistil nás, že náš směr je správný – chtěli jsme střídmější, studenější a trochu militantní zvuk.”

Pod vedením Weatheralla kapela experimentovala s analogovými syntezátory, které jim půjčil Ben Hillier – tak mohli vytvářet zvuky, které si představovali a nechávat se inspirovat produkcí inovátorů jako Martin Hannett a Conny Plank. Poprvé se bicí nahrávaly zvlášť s mnoha syntetickými efekty. Kytary se stylem blíží hře Johna McGeogha (Magazine/ Banshees) nebo Keitha Levenea (PiL), narozdíl od “zvukových stěn”, které byly pro The Twilight Sad tak typické na starších nahrávkách.

The Twilight Sad předkládají posluchačům nejradikálnější a zároveň nejchytlavější nářez se smrtelnými disko rytmy a ledovými zvuky kláves, který nabízí závratnou emocionální vzpruhu.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 18.dubna v klubu 007 na Strahově, jsou k zakoupení v sítích Ticketpro za 210,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu 250,- Kč.

Více info na:

www.facebook.com/thetwilightsad
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.klub007strahov.cz


http://www.thetwilightsad.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist