Novinky

07.11.2011
Mark Lanegan s kapelou natočil novou desku a v březnu přijedou do Prahy

Mark Lanegan je americký rockový hudebník a písničkář. Hudbě se začal věnovat v 80. letech, kdy spolu s Gary Lee Connerem, Van Connerem a Markem Pickerelem dali dohromady grungeovou skupinu Screaming Trees (Křičící stromy), se kterou vydali dohromady 7 alb, mimo jiné Sweet Oblivion z roku 1992 nebo Dust (1996). V roce 1998 v rozhovoru pro časopis No Depression se Lanegan vyjádřil k tomu, co pro něj setkání s bratry Connerovými a založení skupiny znamenalo: „Je to sice fráze a ne zrovna nejbystřejší, ale vím, že nebýt Screaming Trees, asi bych tu nebyl. Lee Conner (kytarista Trees) mě naučil zpívat, notu od noty. Ve 20 jsem neměl střechu nad hlavou, za sebou první oplítačky se zákonem, byl jsem zrovna venku z vězení a tihle kluci chodili do církevní školy a mluvili slušně. Zařídili mi bydlení a práci, vymáhání nesplácených elektrospotřebičů. Nemyslím si, že bych se býval dal na hudbu. Nedocházelo mi, že hudba se mnou byla celý život. Vždycky jsem měl takový pocit, že tam něco je. Když jsem objevil, že to je hudba, byla to opravdu úleva. Stejně tak jako mít tyhle kluky, kteří se mnou z nějakého důvodu chtěli být.“ V době působení ve skupině začal Lanegan také svou sólovou kariéru.

V roce 2000 se Screaming Trees po delším období nečinnosti rozešli a přestože se Lanegan stal načas stálým členem Queens of the Stone Age, nadále spolupracoval i s jinými umělci, např. Melissou Auf der Maur, Martinou Topley Bird, či skupinami Creature with the Atom Brain a Twilight Singers svého přítele Grega Dulliho, se kterým od roku 2003 spolupracuje v rámci Gutter Twins. Queens of the Stone Age v roce 2005 opustil. Výrazně se podílel na dvou nahrávkách elektronického dua Soulsavers a třech albech Isobel Campbell, bývalé zpěvačky a cellistky Belle and Sebastian. Jeho poslední sólové studiové album Bubblegum vyšlo v roce 2004. Spolu s Gregem Dullim se dělí o sólový zpěv v rockové skupině Gutter Twins, která vydala svůj dlouho očekávaný debut Saturnalia v roce 2008 v nakladatelství Sub Pop. Na jeho podporu Gutter Twins následně více než rok koncertovali, v hlasité elektrické i tišší akustické podobě. Lanegan se také průběžně účastní turné k aktuálním nahrávkám Soulsavers a Isobell Campbell.

6.února 2012 vyjde na labelu 4AD jeho nové album s názvem Blues Funeral. Náhravalo se v Hollywoodu ve studiu 11ad Alaina Johannese, za přispění Johannese, Jacka Ironse, Grega Dulliho a Joshe Hommea.

V únoru se Mark Lanegan Band vydá na evropské turné, přičemž jednou z jejich sedmadvaceti zastávek bude také Praha. Koncert Marka Lanegana s kapelou se uskuteční 20.března od 20:00 v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky budou v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od středy 9.11. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. V den koncertu na místě za 450,- Kč.

Více info na:

www.myspace.com/marklanegan
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

http://www.marklanegan.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist