Novinky

20.09.2011
A BANQUET BUDOU V CHICAGU NATÁČET DEBUT S PRODUCENTEM NIRVANY A PIXIES!

15.9.2011 - Pražským A Banquet se naskytla příležitost, na kterou jiné kapely čekají marně celou kariéru. Na jejich debutové desce se bude podílet Steve Albini řazený mezi nejvlivnější rockové producenty všech dob. Mathieu, Michael a Richard nyní začínají také s Borisem Carloffem nahrávat singl předznamenávající samotnou desku a obrací se na všechny fanoušky nebo kohokoli, kdo by chtěl být součástí úspěchu A Banquet, s prosbou o finanční pomoc a hledání sponzorů.

Pražská trojice A Banquet, s vlastním hudebním stylem FUTU-ROLLem, se pohybuje na scéně teprve necelé dva roky, ale díky své pracovitosti, houževnatosti a talentu sklidila už nemálo úspěchů. „S debutovou deskou jsme otáleli, protože jsme chtěli, aby to bylo něco opravdu jedinečného a něco, co by nám mohlo pomoct prorazit v evropském měřítku. Když se ale Boris vrátil z Chicaga s nabídkou od Steva Albiniho, neváhali jsme ani vteřinu,“ říká frontman Mathieu. Albini pracoval na nahrávkách takových kapel jako Nirvana, Pixies, Manic Street Preachers, Cheap Trick nebo PJ Harvey a jeho chicagské studio, kam by měla kapela v polovině listopadu vyrazit, je považováno za jedno z nejlépe vybavených na světě.

Nemalou roli v celém projektu sehrál český producent A Banquet Boris Carloff, známý svou spoluprací např. s Kryštof, Sunshine a dalšími, který kapelu propaguje a velmi jí pomáhá od samých začátků. Právě on pustil nahrávky kapely chicagskému producentovi. „S Borisem jsme si skvěle sedli jak hudebně, tak lidsky, nahrávali jsme s ním náš první singl a debutové EP, a za poslední rok se z nás stali opravdu dobří přátelé. Vděčíme mu za hodně,“ dodává Mathieu.

První album pražského tria by mělo vyjít v březnu 2012 a producentsky se pod něj podepíší stejnou měrou Albini a Carloff. Aby ale kapela zkrátila fanouškům čekání, už toto pondělí začne s Carloffem nahrávat singl „Lost in Your Shades“ předznamenávající samotnou desku. Vyjít by měl v průběhu října i s novým klipem a kapela v něm poodkryje nové zvukové směřování futu-rollu. „Naše starší nahrávky byly ještě velkým hledáním, teď už ale cítíme, že se nám daří vyprofilovat náš vlastní zvuk, naši vlastní tvář. Poslední dobou hodně experimentujeme s 80s synthpopem, temným undergroundem, 90s zvukem a grungem. Nijak se ale neomezujeme,“ uvádí ke směřování kapely baskytarista Michael a doplňuje ho Mathieu: „Celé léto jsme hráli a skládali, právě teď jsme se vrátili z dalšího soustředění mimo Prahu… Máme spoustu nápadů a inspirace.“

Vydání CD bude ale také velmi nákladnou záležitostí a jak kapela přiznává, není v jejích silách celý projekt samofinancovat. „Prosíme všechny naše fanoušky – pokud máte možnost oslovit nějaké firmy nebo kohokoli, kdo by nám mohl finančně pomoct, nebo jste-li to přímo vy, ozvěte se nám na e-mail pomuzu@a-banquet.com. Pro každého, kdo nám pomůže nějaké peníze sehnat, připravíme speciální odměnu,“ uzavírá Michael. Mezi prvními společnostmi, které přislíbily A Banquet pomoc jsou knihkupectví Kanzelsberger a letecká společnost Pelikan.cz, kterým kapela tímto velmi děkuje.

http://www.a-banquet.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist