Novinky

31.10.2010
The Futureheads zpusobi chaos v MeetFactory

Roku 2004 vstoupili Futureheads na rockovou scénu svým prvním bezejmenným albem a nutno přiznat, že se jim už od počátku dařilo. Rychlé songy na pomezí punku a popu, písničky o vraždách, sexu a hlouposti zpívané tvrdým severoanglickým přízvukem. Dostali se na turné časopisu NME, začali jezdit po celé Británii a podívali se i do světa. Na druhé nahrávce News and Tributes kapela podlehla ambicím a tlaku velké nahrávací společnosti... a začala skládat rozmáchlé epické kusy. Něco takového z pera punk-rockové party nemohlo fungovat, skončilo to ukončením smlouvy a přechodem k nezávislému labelu.

Na trojce nazvané This is not the World začínali zase znovu. Nejdřív přišly obavy, pak opojení ze svobody. Naše čtveřice se musela opět trochu opřít do pedálů, ovšem snaha se vyplatila. Jakmile začal první program BBC jako o život hrát hitovku The Beginning Of The Twist, kapela se dočkala ještě větší odezvy než předtím. Dočkali se velkých pódií, početného publika a společných koncertů s Pixies, Pearl Jam a Foo Fighters.

Čtvrtá deska The Chaos vyšla letos, plná rozkošných post-punkových vyhrávek. Texty se mohou jevit odvázané i pesimistické zároveň a vaše nohy se neubrání tanci. Už titulní věc The Chaos vás čapne za pačesy a vrhne vás na parket rychlostí světla. “5-4-3-2-1, Let’s Go!” odpočítávají Futureheads a vy budete počítat s nimi. Další věcí, která se letos stala ozdobou jejich koncertů, je Struck Dumb – naléhavý, přímý, nabroušený riff vás požene do akce, ovšem s úsměvem na tváři, jak jinak. Nové album je tu v produkci Youthe a Davida Brevise ze skupiny Field Music a přináší plno nového materiálu k tanci.

Futureheads se však přece jen nejlépe poslouchají naživo, to vám jistě potvrdí jak návštěvníci jejich minulého koncertu v Praze, tak lidé, kteří je viděli minulé léto na trenčínském festivalu Pohoda. S novou deskou se sunderlandská čtveřice vrátí do Prahy, nové písně předvedou v neděli 7. listopadu v MeetFactory.


Vstupenky za 350,- Kč v předprodeji, za 400,- Kč na místě.

Více info na:

www.thefutureheads.co.uk
www.meetfactory.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion

MeetFactory je podporována grantem hl.m.Prahy (5.5 mil Kč).
Zobrazit více

http://www.myspace.com/thefutureheads

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist