Novinky

13.10.2010
Britské synth-popové duo Hurts v březnu vystoupí v Praze

Hurts, vycházející hvězdy syntezátorového popu, vaši noví miláčkové, pokud rádi posloucháte Depeche Mode či Pet Shop Boys, se na první pohled jeví rozdílně. Adam Anderson, geniální programátor, a Theo Hutchcraft, rozená hvězda. Přesto mezi nimi cítíme energii. Energii, která nás vzrušuje, přesto je klidná a chladná jak...o jejich stylizované fotografie, jako jejich hity hrané na analogové syntezátory.

Zpočátku o Hurts nebylo příliš slyšet. Žádné extatické výkřiky kluberů, žádné šíření odkazů přes Twitter, žádné pózy, žádné přehánění. Celý rok se stěhovali z jednoho předměstí na druhé a kolem nich panovalo tajemno. Během prvních nahrávacích týdnů ještě oba členové projektu procházeli sérií krátkodobých zaměstnání. Theo pracoval jako bedňák putovní motocyklové show a Adam natáčel chrtí dostihy. „Bylo to divné, v jednu chvíli pozorovat někoho, jak dává psovi steroidovou injekci, a hned nato poslouchat na telefonu Ricka Rubina, že se mu moc líbí váš klip.”

Adam a Theo se poprvé setkali před nočním klubem v Manchesteru roku 2005. Jejich kamarádi si zrovna dávali do tlamy a pánové si mezitím měli šanci popovídat o hudbě. Poté spolu často komunikovali přes internet, posílali si nahranou hudbu a vokály. „Skoro jako bychom se ani nemohli setkat na veřejnosti,” vzpomíná Adam. „Možná to bylo naším rozdílným životním stylem, ale natáčeli jsme spolu hudbu předtím, než jsme se doopravdy poznali.”

Nejprve oba pánové zkusili štěstí v projektu Daggers, ale nyní sami uznávají, že na tu správnou notu zahráli až v Hurts. Na svůj současný zvuk přišli v Itálii, kde se vrhli do náručí stylu „disco-lento“ (pomalé disko) a značkových obleků a úspěch na sebe nedal dlouho čekat. Melancholické elektro-popové hity jako „Wonderful Life“ či „Better Than Love“ dnes znají hipsteři po celém světě, hostování Kylie Minogue ve skladbě „Devotion“ také jistě pomohlo a i u nás sklízí ovace. „Romantika přetažená sametem s černobílými odstíny se dá vychutnávat stále dokolečka a neohraje se, takto propracované prvotiny se rozhodně nerodí každý den,“ píše Dan Hájek na Musicserveru a uděluje devět bodů z deseti.

Album Happines vydal label Sony Music a je v prodeji za 240,- Kč.

Pokud i vás zaujal uhlazený styl projektu Hurts, můžete jej přijít obdivovat i naživo 13.3.2011 do Lucerna Music Baru.


Vstupenky v předprodejích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 450,- Kč + poplatky od 18.10.2010. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info na:

www.myspace.com/ithurts
www.facebook.com/hurts
www.youtube.com/user/videohurts

www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion

http://www.informationhurts.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist