Novinky

24.08.2010
Male Bonding jako suppor Crystal Castles v Praze!

Britská kytarová parta Male Bonding poprvé vystoupila na veřejnosti na klubové noci nazvané RAGE. Přesně v duchu toho názvu zůstal parket po jejich koncertu promáčený pivem, pokrytý úlomky jednorázových foťáků a ve vzduchu byly ještě cítit vibrace. Male Bonding hrají rychle. Jejich debutová deska „Nothing Hurts” trvá jen půlhodinu a většina songů končí do dvou minut. „Nemám rád dlouhé písničky,” říká kytarista a zpěvák John Arthur Webb. „Nebaví mě je poslouchat, nebaví mě je psát. Vždycky je napíšu rychlé, aniž bych to plánoval. Piju moc kafe.”

Baskytarista Kevin Hendrick se zase učil hrát u gramofonu nastaveného na 45 otáček za minutu. „Celé hodiny jsem vydržel sedět a poslouchat všechny ty rockové pecky a říkal jsem si, jak by ty basové linky asi zněly, kdyby se zrychlily. Líbily se mi tak víc. Zaměřil jsem se vždycky na riffy a hrál spolu s nimi. Zbytek hudby a zpěv jako by se vytratil.”

Když si poslechnete Male Bonding, neohromí vás jen jejich rychlost, ale také jejich melodie. Každá skladba na desce “Nothing Hurts,” ať už jde o přímou rockovou pecku (“All Things This Way,” “Crooked Scene,” “Pumpkin”), nebo o zamyšlenější kousek (“Franklin,” “Worse to Come”), je obdařena hitovým riffem, který nebudete moci vyhnat z hlavy.

Male Bonding vzešli z Dalstonu, chudé londýnské čtvrti plné “lo-fi” kapel a tureckých restaurací. Svou hudební dráhu odstartovali společným sedmipalcem s kapelou Pens na jejich vlastní značce Paradise Vendors. Pak už následovalo turné s americkou punk-popovou úderkou Vivian Girls a společné koncerty s Health, Fucked Up, No Age, The Soft Pack, Dum Dum Girls, Smith Westerns, Best Coast, Strange Boys, Metronomy a dalšími vycházejícími hvězdami alternativní scény.

Sláva mezi hudebními příznivci po celém světě a smlouva se Sub Pop Records na sebe nedaly dlouho čekat a nyní tři mladíky z Londýna čeká turné s dalším hvězdným jménem, s kanadskými elektro-punkery Crystal Castles. Tuto dvojkombinaci můžeme očekávat i v naší metropoli, Male Bonding a Crystal Castles přijedou 14. listopadu do Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 429,- Kč + poplatky koupíte v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, nejlevněji v pokladně Lucerna Music Baru. V den koncertu na místě pak za 550,- Kč.

Více info na:

www.crystalcastles.com
www.myspace.com/crystalcastles
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotionhttp://www.myspace.com/malebonding

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist