Novinky

20.10.2009
Laibach vystoupí společně s Juno Reactor v pražském Lucerna Music Baru

Co ještě dnes dodat ke slovinským Laibach? Fanoušci stylu EBM jsou uneseni každým jejich vystoupením, Laibach jsou pro ně doslova modlami. Viděli jste je vystupovat jako temné kazatele, viděli jste jejich přepracování hudby J.S.Bacha, v prosinci vás však Laibach opět překvapí. Jejich nadcházející turné je totiž dvojprogramem, kdy se Laibach podělí o pódium s další legendou tvrdé elektronické hudby, anglickým projektem Juno Reactor.

Laibach a Juno Reactor poprvé zkřížili své cesty již v roce 1994 na londýnské Harrow Road, v tehdejším sídle vydavatelství Mute Records. Juno Reactor tehdy přijali nabídku zremixovat hit Final Countdown. Naopak na album Jesus Christ Superstars Laibach zařadili svou předělávku skladby God id God, která původně pochází od Juno Reactor.

Od té doby se obě formace ještě několikrát setkali, až letos se opět vrátili ke společné tvorbě. Laibach si přizvali hlavní postavu Juno Reactor Bena Watkinse na pozici producenta svého nového projektu Volkswagner, který by se měl pohybovat v širokém rozpětí žánrů elektro – vážná hudba – experimentální jazz. Naopak Ben Watkins požádal Laibach, aby natočili hudbu ke vznikajícímu filmu Iron Sky, který má být dokončen za dva roky. Oslavit uměleckou spolupráci společným turné nakonec přišlo oběma stranám jako samozřejmé. Laibach a Juno Reactor se podívají do mnoha zemí východní i západní Evropy. Na co se můžeme těšit?

Jak už se ukázalo na prvním společném koncertě v jejich domovské Ljubljaně, Laibach se již připravují na nadcházející výročí třiceti let na hudební scéně, a tak potěší své skalní příznivce novými verzemi písní ze svého raného období. Kromě aktuální tvorby tak tedy uslyšíme také písně z osmdesátých let, jako „Država,“ „Brat moj,“ nebo „Mi kujemo bodočnost.“

Juno Reactor budou naopak mít za úkol představit se poprvé českému publiku, přestože ve Velké Británii je jejich jméno známým pojmem. Kapely jako Prodigy nebo Chemical Brothers přiznávají ve své tvorbě vliv Juno Reactor. Produkce Bena Watkinse a spol. se pohybuje na pomezí goa trance, EBM a techna, proslavili se spoluprací s pornohvězdou Traci Lords, velmi populární byl jejich singl Control ze soundtracku filmu Mortal Kombat a i další filmaři pochopili, jak je jejich hudba pro film vhodná – Juno Reactor jsou slyšet ve snímcích Matrix 2 a 3, Animatrix, Beowulf, Tenkrát v Mexiku, Ztraceni ve vesmíru, Likvidátor, Virtuosity… Jejich koncert by ve filmovém kontextu mohl připomínat Matrix, Mad Maxe či Blade Runnera. Juno Reactor se za pomoci jihoafrických perkusionistů a dalších spolupracovníků z celého světa zaměří na své poslední album Gods and Monsters.

České příznivce tvrdé netaneční elektronické muziky čeká dvojkombinace, jaká tu ještě nebyla. Laibach a Juno Reactor zahrají 9. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 550,- Kč + poplatky, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 650,- Kč.

Více info na:

www.laibach.nsk.si
www.reactorleak.com
www.myspace.com/juno_reactor
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/laibach

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist