Novinky

28.08.2009
Jako další předkapela před VNV Nation vystoupí Solar Fake.

Roku 2007 se Sven Friedrich, zpěvák gotické skupiny Zeraphine a člen známých goth-metalistů Dreadful Shadows, rozhodl pustit se na sólovou dráhu s projektem Solar Fake. Tento charismatický frontman často zmiňovaný jako ideální příklad propojení vlivu rocku a elektroniky v temné hudbě se odhodlal poddat se své slabosti pro elektronickou hudbu. Zvukem Solar Fake je čisté elektro a jediným nástrojem, který nebyl stvořen na počítači, je Svenův nezaměnitelný hlas.

V hudbě Solar Fake se pulzující sekvencery, živé beaty a místy až divoký a agresivní zpěv setkávají se silnými melodiemi a melancholickými pasážemi. Sven se rozhodně nechce vázat jen na jeden určitý styl: „Mám rád příliš mnoho hudebních žánrů na to, abych se omezil jen na jeden. Mám za to, že když smísíte různé prvky a styly, vaše album pak zní pestřeji a zajímavěji,“ říká Sven Friedrich. Právě díky tomuto přístupu se Zeraphine setkali s takovým úspěchem. Svenovy písně na vás útočí, vrhají vás do nejrůznějších nálad, ale pořád neztrácíte dojem, že posloucháte jednu kompaktní desku. Skladatelská a textařská ruka Svena Friedricha je neomylná, přesto nám léty prověřený autor opět nabízí něco nového.

Proč si vlastně Sven založil svůj vlastní sólový projekt? „Dlouho jsem přemýšlel o tom, že bych začal hrát elektro, ale neměl jsem na to čas a možná ani odvahu,“ říká Sven. „V roce 2007 jsem konečně začal pracovat na tomto projektu. Po dlouhých letech strávených v rockových skupinách (které mám opravdu rád a kterých se nechci vzdát) jsem si chtěl vytvořit něco, co by bylo jen moje a kde by nebyly žádné kompromisy. Myslím, že je pro mě dobré, když se nezodpovídám nikomu jinému než sám sobě. A opravdu mě baví vytvářet elektronické zvuky, takže tenhle projekt je naprosto logickým krokem v mém hudebním vývoji.“

Solar Fake není jen studiovým projektem, Svena můžete zastihnout také na pódiu spolu s klávesistou, a videoprojekcí. Se svou show zavítá i do naší země, konkrétně do Lucerna Music Baru 14. září jako jedna z předkapel pro legendární VNV Nation. Jako druhá předkapela vystoupí němečtí Rotersand.

Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 250,- Kč + poplatky nebo v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků, na místě v den koncertu za 350,- Kč.

Klub bude otevřen od 20:00.

Více info na:

www.solarfake.de
www.myspace.com/vnvnation
www.vnvnation.com
www.myspace.com/rotersand
www.rotersand.net
www.musicbar.cz

www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/solarfake

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist