Novinky

09.07.2009
Baddies u kritiků bodují, v listopadu pozlobí Lucerna Music Bar

Baddies vydali 1.června nový singl ‚Holler For My Holiday‘ a jeho součástí jsou další dvě skladby ‚Handshake‘ a předělávka jejich debutového singlu ‚Battleships‘, na které spolupracovali Atephoald a Rich Willison’s Remote Orchestra, kteří v poslední době dělali remixy pro Futureheads a Operahouse. Singl vychází u ‚Medical‘, což je přímo vlastní label kapely.

‚Holler...‘ je součástí ještě nepojmenovaného debutového alba, které bylo nahráno před pár měsíci ve velšských Rockfield Studios, a kapela ho podpoří celoevropským turné. Mezi nejvýznamnější zastávky patří Radio One Big Weekend, Camden Crawl, Bestival, Camp Bestival, Rockness a Summer Sundae (Británie), Roskilde (Dánsko), Oya (Norsko), Pukkelpop (Belgie) a Melt Festival (Německo) a Planet Festival (Česko).

Debutový singl ‚Battleships‘ přinesl kapele velkou pozornost tisku, což dokládá skutečnost, že ji magazíny NME, MTV, Clash, Q a Drowned In Sound označily za Tip pro rok 2009. Dvě účasti na festivalu ‚In The City‘ je vynesly mezi nejnadějnější britské soubory a další participace na festivalech ‚London Calling‘ a ‚Eurosonic‘ ukazují, že se povědomí o kapele šíří i mimo Ostrovy. To dokládají i dvě vyprodaná německá turné na konci roku 2008.

‚Holler For My Holiday‘ bezpochyby naplní očekávání starých fanoušků kapely a zároveň má na to dostat se do povědomí dalších. Rozhodně má na co navazovat, vždyť předešlý singl získal uznání ze všech možných stran a doprovodný klip se po tři týdny držel na prvním místě žebříčku Myspace/MTV Chart. S chytlavými, hymnickými refrény a kytarovými riffy, které vám pořád znějí v hlavě, jsou Baddies perfektní kapelou na léto.

Skladbu si můžete poslechnout na myspace.com/baddies. Klip natočený Sammym Davisem Seniorem (Futureheads) je k dispozici tamtéž.
Tisk o Baddies

NME – „Tip pro rok 2009: Sežeňte si je, než explodují“

MTV2 – „Tip pro rok 2009“

Clash Magazine - „Tip pro rok 2009: Bezpochyby jedna z koncertně nejlepších kapel působících v současné době v Británii“

Q Magazine - „Tip pro rok 2009: riffy ve stylu Queens Of The Stone Age a úderné staccatové melodie“

MUSIC WEEK – „Něco mezi popovou citlivostí Talking Heads a basově vedeným důrazem, který si hodně bere od Queens Of The Stone Age“

BBC ONLINE – „Jako kdyby Franz Ferdinand vyšli z vězení a ztratili víru v lidskost“

THE TIMES – „Debutový single Baddies ‚Battleships‘ je jako kdyby Beastie Boys vyzvali Pixies na pěvecký souboj a Klaxons je při tom podporovali za postranní čárou. A všichni by si to užívali.“

Po jejich výborném vystoupení na letošním Planet Festivalu se Baddies poprvé představí v Česku na sólovém koncertu, a to 2.listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 200,- Kč + poplatky nebo v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků, na místě v den koncertu za 300,- Kč.

Klub bude otevřen od 20:00.

Více info na:

www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.facebook.com/dsmackuhttp://www.myspace.com/baddies

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist