Novinky

10.07.2009
Skotští Biffy Clyro dokončují nové album a 2.prosince zavítají do Prahy

Rocková parta Biffy Clyro se dala dohromady ve skotském kraji Ayrshire v polovině devadesátých let. V kapele mladých dorostenců se tehdy zpěvu a kytary ujal Simon Alexander Neil a sestavu doplnily dvojčata James a Ben Johnstonovi. Simon a Ben spolu už hráli ve školní kapele s poněkud obscénním názvem Screwfish, a když se k nim přidal James, rozhodli se přejmenovat se na Biffy Clyro, přičemž dosud nikdy přesvědčivě neobjasnili, co si pod tímto názvem máme představit.

Celá trojice hudebníků, všichni stále ještě velmi mladí, se poté přestěhovala do Glasgow. Tam Biffy Clyro ve dne studovali a po nocích hráli koncerty. První singl kapely pod názvem “Iname” vyšel roku 1999. Následující EP „Thekidswhopoptodaywillrocktomorrow“ vyšlo na firmičce Electric Honey, ovšem dostalo se do rukou nejedné vlivné osobě v hudebním businessu a pomohlo Biffy Clyro získat smlouvu u uctívaného labelu Beggars Banquet. První nahrávky pro Beggars Banquet zachycují celkem věrně zvuk, který se Biffy Clyro rozhodli razit. Nejsilnějším vlivem je tu jistě americký alternativní rock z počátku 90. let v čele s legendární Nirvanou. Simon k tomu poznamenává: „Na začátku jsme zněli jako každá běžná kapela, která poslouchala Nirvanu. Bavilo nás objevovat možnosti kytarových pedálů. Pak jsme šli víc do punku, prostě nám chvíli trvalo, než jsme se našli. Nejdřív člověk chce znít jako jeho oblíbená skupina a až pak si uvědomí, že by sám mohl stát svojí nejoblíbenější kapelou.“

Ještě před debutem „Blackened Sky“ vydala kapela několik vřele přijatých singlů, jako „57“, „Justboy“ nebo „Joy.Discovery.Invention/Toys Toys Toys Choke Toys Toys Toys". Druhé album vyšlo už o rok později pod názvem „The Vertigo Of Bliss“ a přinášelo více experimentování než jeho předchůdce. Skupina tu odhalila svou zálibu v bizarních kytarových riffech, akustických mezihrách a mohutných smyčcových instrumentacích. Šlo v pravém slova smyslu o kreativní moderní rockové skladby, které najdeme i na třetí nahrávce kapely na labelu Beggars Banquet „Infinity Land“.

Další album Biffy Clyro vyšlo po menší přestávce, ovšem čekání se vyplatilo. Hned po vydání se objevilo na druhé příčce britského prodejního žebříčku a kapela definitivně potvrdila svou pozici v první rockové lize. Na společné pódium si je už zvou taková esa jako Red Hot Chilli Peppers, Muse, The Who nebo Rolling Stones. Na internetu se šíří pověsti, že nová deska je už na spadnutí, v rozhlase se objevují nové singly a kapela už balí kufry na světové turné. Jeho součastí bude i zastávka v pražském Lucerna Music Baru, které se dočkáte 2. prosince.

Vstupenky budou k zakoupení od 10.7.2009 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,- Kč + poplatky nebo v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků, na místě v den koncertu za 400,- Kč.

Klub bude otevřen od 20:00.

Více info na:

www.biffyclyro.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.facebook.com/dsmacku


http://www.myspace.com/biffyclyro

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist