Novinky

23.04.2009
Trail of Dead přivezou do Roxy support Gringo Star

Atlantský rockový kvartet Gringo Star, v němž hrají bratři Nick a Peter Furgiuele, Pete Delorenzo a Matt McCalvin se původně dal dohromady pod názvem A Fir-Ju Well, teprve po nějakém čase se pánové rozhodli svým jménem parodovat slavného brouka z Liverpoolu. Na rozdíl od legendárního Ringa však Gringo Star nehrají jen na bicí. Ve skutečnosti jsou všichni čtyři pánové zdatnými multi-instrumentalisty, kteří se na pódiu střídají mezi kytarou, basovkou, bubny, klávesami, akordeonem, kazoo i tamburínou. Poté co se řádně představili publiku v rodném státě Georgia, před dvěma roky vydali debutové EP, které se také jmenuje Gringo Star.

Do své hudby je tato čtveřice schopna obsáhnout těkavou inovativní kytarovou magii i punkový étos potem a pivem zkrápěných klubů. Gringo Star se v minulých letech nesoustředili na nic jiného než na křižování země hvězd a pruhů a získávání ostruh na rock’n’rollovém kolbišti. Svou zručností a nepřehlédnutelným pódiovým projevem patří kamsi mezi Animals, Motown a The Kinks – jsou sexy, jsou skromní a z pódia je jen tak nesestřelíte. Když se s nimi potkáte v soukromí, jejich pokora vás může zaskočit, ovšem při koncertě jsou jako jaderná puma. V případě Gringo Star si nikdy nemůžete být jisti tím, jak dlouho chlapci zůstanou u svých stávajících nástrojů, a tak se koncerty kapely obvykle proměňují ve štafetový závod, kdy kytary, paličky a mikrofony putují z jedněch rukou do druhých jako horký brambor. Showmanství a muzikální kvality Gringo Star tak ústí v nahuštěné a chytré rockové rituály, které míří na srdce i na mozek zároveň.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční v Roxy 6.května od 19:00 hodin, jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,- Kč + poplatky, na místě za 400,- Kč.

Koncert Trail of Dead patří také mezi Planet Festival Warm-Up koncerty, na kterém je možné zakoupit vstupenky na táborský Planet Festival za zvýhodněnou cenu 490,- Kč. Planet Festival se uskuteční ve dnech 5.-6. června.

Více info na:

www.myspace.com/trailofdead
www.trailofdead.org
www.roxy.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/thegringostars

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist