Novinky

23.02.2009
Planet Festival letos přiveze do Čech Klaxons a podpoří oběti finanční krize

Táborský Planet Festival nabídne letos svým fanouškům jeden z nejzajímavějších hudebních programů své existence a svou pozornost kromě hudby soustředí také na pomoc těm, které postihly následky celosvětové hospodářské krize.

Do České republiky vůbec poprvé zavítá jedna z nejvíce sledovaných britských kapel – Klaxons. Průkopníci žánru new rave vystoupí v Táboře v pátek 5. června. Kapela vznikla v roce 2005, aby již v roce 2007 obdržela za své debutové a do této chvíle multiplatinové album prestižní cenu Mercury Award a ocenění v kategorii Album roku na cenách časopisu NME (New Musical Express). Po desce Myths Of The Near Future je s napětím očekáváno druhé album této britské senzace a k jeho vydání se Klaxons chystají právě letos. Na svém letním miniturné, v rámci kterého zavítají právě na Planet Festival, představí také pár skladeb z připravované desky. Klaxons jsou vedle dříve avizovaných Orbital, jedné z nejzásadnějších kapel elektronické scény, dalším tahákem pátečního festivalového programu.

Dramaturgie táborské festivalu se vždy snažila o to přivézt do Čech naprosto aktuální zahraniční hudební projekty, ke kterým bude pro letošek rozhodně patřit kapela Baddies. Na britským tiskem vyzdvihovaný singl Battleship čtveřice z Essexu a klip, který byl několik týdnů včele hitparády MTV2 Myspace Chart, upozorňuje i aktuální číslo nejprodávanějšího českého hudebního časopisu Filter.

Dalším zahraničním hostem bude celosvětově oblíbená kapela Transglobal Underground, na jejíchž prvních albech spolupracovala Natacha Atlas, a která je původem také z Londýna. Mohlo by se zdát, že Planet Festival bude letos hostit pouze kapely z britských ostrovů, ale vzhledem k tomu, že festival ještě neoznámil headlinery sobotního dne, mohu se fanoušci těšit i na kapely z jiných koutů země.

Českou hudební scénu na letišti v Táboře zastoupí například Sunshine, Tata Bojs, Skyline, UDG, Vypsaná fixa, Ohm Square, Southpaw, Sunflower Caravan, 100°C, Please The Trees, Vladivojna La Chia & Banana, Fake Tapes a řada dalších.

Organizátoři Planet Festivalu cítí s těmi, které v nedávné a současné době postihují následky celosvětové finanční krize, a proto se rozhodli podpořit Sdružení pro integraci a migraci/Poradnu pro uprchlíky. Tato organizace funguje od roku 1992 a jejími klienty jsou často neúplné rodiny s malými dětmi, kdy se jeden z rodičů stal například obětí pronásledování, válečného konfliktu apod. Aktuálně se organizace soustředí také na problematiku tisíce zahraničních pracovníků především z Vietnamu a Mongolska. Ti přišli do České republiky v důsledku vysoké poptávky po dovozu pracovní síly, v současné době hospodářské recese pro ně ale neexistuje pracovní uplatnění na legálním trhu práce. Organizace působí v Radě vlády ČR pro lidská práva a ve Výboru pro práva cizinců při této Radě, kde snaží prosazovat legislativní změny, které by mohly cizincům v ČR pomoct. Migrační tématika bude tak provázet i kampaň festivalu, ať už ve formě vzdělávací, tak se stane například formou výstavy součástí festivalového programu. Jedná se o mezinárodní projekt, jehož cílem je změna přístupu evropské mládeže k migrantům z chudších a rozvojových zemí.

Planet Festival proběhne během prvního červnového víkendu ve dnech 5. a 6. června.

Předprodej na Planet Festival probíhá v sítích Ticketpro a Ticketportal, kde je možné do konce března zakoupit lístek za 690 Kč (+ poplatky), od dubna do 4. června jej bude možné koupit za 890 Kč (+ poplatky) a na místě pak za 1 100 Kč včetně poplatků.

http://www.planetfestival.cz

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist