Novinky

10.02.2009
Britská kytarovka Maximo Park se chystá na premiéru do Roxy

Postavou v popředí rockové skupiny Maximo Park z anglického Newcastlu je zpěvák Paul „Scooby“ Smith, ovšem ten se paradoxně ke kapele přidal až jako úplně poslední. V Maximo Park se předtím střídavě pokoušeli zpívat baskytarista Archis a kytarista Duncan, ovšem teprve když přítelkyně jednoho z muzikantů zahlédla Paula hrát se skupinou Twins, bylo rozhodnuto. Paul se sice nechal trochu přemlouvat, ale nakonec se k Maximo Park přidal a kapela tak mohla roku 2002 začít budovat svou pozici častým koncertováním v newcastelských klubech a hospodách.

Osobitý styl Maximo Park prošpikovaný říznými melodiemi a texty, které odkazují na vliv Jarvise Cockera z Pulp, zaujala roku 2004 šéfa legendární elektronické značky Warp Steva Becketta. Kapela tak dostala u Warpu nahrávací smlouvu, i když je jejich styl na hony vzdálený experimentální elektronice, která na tomto labelu jinak vychází. První album nazvané A Certain Trigger se nahrávalo pod produkčním dohledem Paula Epwortha, který už předtím pracoval například s Bloc Party nebo the Futureheads. Ještě před vydáním alba se objevily singly "The Coast Is Always Changing", "Graffiti" a "Apply Some Pressure," přičemž ten naposledy zmíněný přesně v experimentálním duchu, který u Warpu vládne, byl také první skladbou na světě, kterou jste si mohli koupit jako online-editovatelný vyzváněcí tón. Na jaře roku 2005 už vyšlo celé album, starší singly se dočkaly druhé edice a v britských rádiích se objevila i chytlavá píseň "Going Missing." Zatímco se Maximo Park vydali na turné, aby nový materiál předvedli svým příznivcům, v tisku se dostali do středu zájmu a celý rok zakončili nominací na prestižní Mercury Music Prize.

O dva roky později vyšlo druhé, zatím poslední dlouhohrající album Our Earthly Pleasures, které přineslo další porci rockových hitů v čele se singlem „Girls Who Play Guitars.“ Maximo Park ani na této desce neztratili nic ze svého břitkého humoru a naléhavosti. Časopis Rolling Stone dokonce na adresu Paula Smithe poznamenává, že „zpívá každý verš, jako by zrovna viděl svou dívku stěhovat si knihy do auta svého nového přítele.“ Pokud chcete zakusit nápor mladé rockové vášně z Velké Británie, můžete si s Maximo Park dát dostaveníčko v úterý 24. února v pražském klubu Roxy. Předskakovat jim budou neméně vyrazní Kill The Dandies, bez pochyby se tedy bude jednat o strhující večírek.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 450,- Kč.

Více info na:

www.maximopark.com
www.roxy.cz
www.myspace.com/dsmackupromotionhttp://www.myspace.com/maximopark

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist