Novinky

21.11.2008
SUNFLOWER CARAVAN CHYSTAJÍ NA ÚNOR DEBUTOVÉ ALBUM A S WARREN SUICIDE ZAHRAJÍ NOVÉ SKLADBY

Pražské trio, které až dosud sbíralo fanoušky výhradně živým hraním, tentokrát za hranicemi naší země nejen koncertovalo, ale po sedmi letech existence kapely byly ve Švédsku konečně položeny základy první desce.

Místo dění: Tambourine Studios, Malmö (www.tambourinestudios.com)
Producent: Martin Axén (The Ark)
Zvukař: Per Sunding (Eggstone, The Tremolo Beer Gut)
Koncerty: Debaser (Malmö), Kafé Deluxe (Vaxjö)


Sunflower Caravan se 3. listopadu po intenzivní přípravě přesunuli do Švédska, konkrétně do Malmö, kde strávili týden nahráváním v Tambourine Studios a koncertováním v klubech v Malmö a Vaxjö. Položili tak základy pro jejich první album, které má vyjít v ČR v průběhu února 2009. Sunflower Caravan začali pracovat na desce z popudu dlouhodobě spřízněného kytaristy švédských The Ark Martina Axéna, který se nakonec stal i producentem alba. Mixážního pultu se ve Švédsku ujal přední zvukař Tambourine Studios, celkově velice uznávaný producent a zároveň zakladatel tohoto studia Per Sunding (Eggstone, The Tremolo Beer Gut). Studia Tambourine Studios, založená už v roce 1991 členy ve Skandinávii kutlovních Eggstone, jsou bezesporu jedním z významnějších evropských studií. Jejich rostoucí prestiž je spojována především s úspěšnými alby The Cardigans, nahrávaly zde ale desítky dalších známých umělců, například Swan Lee (DK), Tom Jones (UK), Merit Hemmingson (SE), Idlewild (UK), Weeping Willows (SE), The Ark (SE), nebo z poslední doby třeba The Good Shoes.

Ve Švédsku byly k dispozici jen necelé čtyři nahrávací dny, což nakonec pro kapelu znamenalo strávit ve studiu většinou dvanáct hodin denně. Jedině tak bylo možné stihnout nahrát dostatek základního materiálu na celé album. Kapela vsadila na maximální secvičenost a svižné tempo živého nahrávání s maximálním využitím energie kapely jako celku. Už před odjezdem do Švédska tedy bylo jasné, že dodatečné práce na nahraném materiálu a finální mix bude probíhat až v Česku. Některé skladby procházely konečnými aranžérskými zásahy ještě během natáčení. Ve velmi vysokém tempu se nakonec podařilo nahrát základní stopy a množství dohrávek pro desítku skladeb. Už teď je jasné, že na nahrávku se podařilo zachytit podstatnou složku energie, kterou Sunflower Caravan nabízejí naživo, a to aniž by se nahrávka otáčela zády k pestrosti hudebního materiálu, či nejrůznějším zvukovým hrátkám, které studio nabízí.

Martin Axén, kytarista severských hvězd The Ark, se nedávno dobře zapsal do povědomí jako producent úspěšného nejnovějšího alba Pugha Rogefeldta „Vinn Hjarta Vinn“ (2008, Warner Bros. Sweden). Pod jeho vedením se podařilo ve studiu nastolit velice příjemnou atmosféru, díky které kapela zvládala i časově vypjatý způsob natáčení. Například jedna z náročnějších skladeb, navíc čerstvě aranžérsky upravená, byla natočena necelou hodinu před plánovaným ukončením práce ve studiu a přesunem kapely do klubu. Martin Axén zúročuje skutečnost, že na vývoj Sunflower Caravan „dohlíží“ už přes 4 roky. Jako producent bude bedlivě dohlížet i na dokončování nahrávky v Česku.

Sunflower Caravan se nyní soustředí na dotažení celého procesu natáčení, předpokládané vydání alba pod křídly speciálního vydavatelského projektu pražských studií Soundsquare bude v únoru 2009. Stále otevřená jsou vyjednávání o licenčních vydání desky v zahraničí, či o spolupráci se zahraničními i českými hosty, především zpěváky. Toto si však Sunflower Caravan zřejmě nechají jako překvapení, které odhalí až vydáním singlové skladby. Dalších – jistě výhradně příjemných - překvapení se pak příznivci Sunflower Caravan mohou dočkat na křtu desky, který je už teď plánován na 19. února v pražském klubu Roxy. Pro nedočkavé odehraje toto nyní ještě pevněji sehrané trio koncert 12.12. v Rock Café v Praze. Ke slyšení budou i zbrusu nové skladby, které dosud slyšela jen zkušebna kapely, a studio. Fanoušci této kapely si na své přijdou ale již v listopadu na koncertech kapely Warren Suicide v Praze, Brně a Bratislavě, kde se Sunflower Caravan objeví jako support. Pro doplněni dodáváme, že po Warren Suicide vystoupí jejich berlínský host Steve Morell jako aterparty DJ.

25.11.2008
Bratislava (SK) — Subklub
Warren Suicide (Berlin) + support Sunflower Caravan + afterparty Steve Morell (Berlin)
26.11.2008
Brno — Fléda
Warren Suicide (Berlin) + support Sunflower Caravan + afterparty Steve Morell (Berlin)
27.11.2008
Praha — Abaton
Warren Suicide (Berlin) + support Sunflower Caravan + afterparty Steve Morell (Berlin)

Na pražský koncert jsou vstupenky k dispozici za 300,- Kč + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě pak za 400,- Kč.

Více info na:

www.myspace.com/remixesbymorell
www.myspace.com/warrensuicide
www.warrensuicide.com
www.prostorabaton.cz
www.fleda.cz
www.subclub.sk
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/sunflowercaravan

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist