Novinky

21.11.2008
El Rey je název Novinky kterou v pondělí představí kultovní britská kytarovka The Wedding Present.

“El Rey” – první dlouhohrající deska po více než třech letech od The Wedding Present – byla nahrána v Chicagu Stevem Albinim a stala se prvním albem nejnovějšího britského labelu Vibrant.

Vydání alba předcházel singl “The Thing I Like Best About Him Is His Girlfriend”, který je od 5. 5. 2008 k dispozici pouze jako mp3 ke stažení, a to hned ve čtyřech verzích.

Kapela se po osmileté pauze vrátila v roce 2004 nahrávkou “Take Fountain”. Toto dlouho očekávané album je vrátilo zpět na výsluní se stylovostí a sofistikovaností legendární kapele vlastní, přičemž fanoušky zároveň potěšilo, že kapela neztratila nic z oné drásavé úzkosti, se kterou vtrhla na scénu v roce 1985 debutem “George Best”.

Toto napětí se ještě vystupňovalo s příchodem nového alba “El Rey”, které představuje první spolupráci The Wedding Present s legendárním Albinim od proslulých “Seamonsters” z roku 1991.

“El Rey” bylo napsáno v době, kdy David Gedge pobýval v Los Angeles, a září tak ve slunečním svitu Západního pobřeží; zkrátka Hollywood viděn pohledem energického „seveřana“.

V rozhovoru o “El Rey” pro časopis Mojo Gedge uvádí: “V Západním Hollywoodu žiju už asi rok, a přestože nechci tvrdit, že toto je moje ‘L.A.’ album, je tady pár odkazů. Řekl bych, že témata jsou chtíč, žárlivost, zrada, lítost, posedlost, superhrdinové... obvyklé věci. Rozhodli jsme se tentokrát nahrávat se Stevem, protože nové písně zněly velmi kytarově a celkem temně. Bylo to dobré. Jak si asi dokážete představit, Albini se vyzná.”

V roce 1997 oznámil zakládající člen The Wedding Present David Gedge dočasnou pauzu a společně se svou partnerkou Sally Murrell začali pracovat pod jménem Cinerama. Projekt se vyvinul v plnohodnotnou skupinu a v následujících letech vyprodukoval řadu singlů a alb. Z původně sedmiměsíční pauzy se stala sedmiletá, avšak v roce 2005 Gedge oživil jméno The Wedding Present deskou ‘Take Fountain’, skoro 20 let po založení původních The Wedding Present. Reakce jen potvrdily správnost jeho rozhodnutí:

Mojo **** – Nekonečně staromódní, ale respekt si získá.
Uncut **** – Nejosamělejší kluk ve městě je zpátky.
Time Out – Chytne vás za srdce tak, jak má.

Během Vánoc roku 2006 opustil skupinu dlouholetý kytarista Simon Cleave a byl nahrazen Christopherem McConvillem, nedlouho poté, co se přidal také bubeník Graeme Ramsay. Zbývajícím členem The Wedding Present je basistka Terry de Castro, která hraje po Gedgeho boku již deset let od doby, co se připojila k skupině Cinerama. V této sestavě nahráli letos album “El Rey”.

Vstupenky na koncert The Wedding Present jsou k zakoupeni v sitích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,- Kč + poplatky, na místě za 400,- Kč.

Více info na :

www.theweddingpresent.co.uk
www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/theweddingpresent

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist