Novinky

18.11.2008
Tricky se představí v Roxy již v pondělí

Adrian Thaws aka Tricky, se narodil v roce 1968 ve čtvrti Knowle West v britském Britolu. Je jedním se spoluzakladatelů The Wild Bunch, ze kterého později vznikli trip-hopoví Massive Attack. Podílel se na prvních dvou albech Massive Attack, ale nemohl se smířit s komercializací, která jejich produkci dle Trickyho ovlivňovala a proto kapelu opustil.

Jako debut své sólové kariéry vydal album Maxinquaye, se kterým okamžitě zařadil mezi největší hvězdy trip-hopu, i když se vehementně snažil této nálepky zbavit.. Na tomto albu spolupracoval se svoji partnerkou Martinou Topley-Bird, která se stala jedním z charakteristických znaků Trickyho skladeb. Tricky na svých albech ale spolupracuje s mnohými umělci, například PJ Harvey, DJ Muggs, Björk, Alison Moyet, Neneh Cherry, Grease nebo Kioka Williams.

Letos vydal další, již deváté album s názvem Knowle West Boy na níž se po experimentech s rockem, reggae a hip-hopem vrací ke svým hudebním začátkům. Tato nahrávka byla velmi dobře přijata jak hudebními kritiky tak veřejností a Tricky se vydal na turné, kterým chce prodej tohoto alba podpořit.

Za zmínku stojí i fakt, že v roce 2005 svými vokály v písni „Neon Religion“ přispěl na album Moonshower and Razorblades české skupiny Sunshine.

Tricky vystoupí v pražském klubu Roxy již v pondělí 24.listopadu od 19:30. Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 650,- Kč + poplatky, na místě za 750,- Kč.

Více info na:

www.trickyonline.com
www.roxy.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/trickola

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist