Novinky

11.11.2008
Stereo MC´s prásknou svou Double Bubble v Roxy už na konci listopadu

Brixtonská partička Stereo MCs se vrací! Jejich další koncert v naší metropoli nás čeká jen pár měsíců poté, co kapela přivedla na svět další nadžánrovou nahrávkou „Double Bubble“. Stereo MCs, často označovaní za jednu z nejkultovnějších kapel Británie, byli mnohokrát nominováni na Brit Awards i Mercury Music Prize, prodali milion alb a nyní jsou zpět, aby nám dokázali, že jsou stále stejnými průkopníky a tahouny jako před léty.

Jádrem formace se už koncem 80. let stali Rob Birch a Nick Hallam. Na prvním albu „33-45-78“ spolu poskytli britským fanouškům rapu alternativu, která promlouvala o tom, jaký je život na jejich straně oceánu. Zakrátko je však čekal i úspěch v Americe - píseň „Elevate My Mind“ byla prvním britským crossoverem taneční hudby a hiphopu, který se probojoval do amerického singlového žebříčku. Pak už stačil jen houpavý megahit „Connected“ a Stereo MCs se stali opravdovými mezinárodními hvězdami, vystupujícími po boku U2 i Happy Mondays.

Po několikaleté přestávce, během níž se členové skupiny věnovali deejayingu, vlastnímu vydavatelství Gee Street a remixování, se Stereo MCs přihlásili s pozitivně přijatými deskami „Deep Down and Dirty“ a „Paradise“. Svou hvězdnou auru neztratili ani na koncertních pódiích, jednomu z jejich posledních vystoupení na festivalu Glastonbury časopis Time Out dokonce udělil zlatou hvězdičku, což je pocta, které se dostává jen takovým kalibrům jako Coldplay nebo Kaiser Chiefs.

A nyní jsou tu s novým albem. Po dvou letech na turné, za gramofony i ve svém Frontline Studiu je zde „Double Bubble“, další deska, která se nedá lapit do vymezených žánrových přihrádek. Osvěžit zvuk Stereo MCs tentokrát pomohl devatenáctiletý producent Tic Toc, na nějž Rob Birch náhodou natrefil v jedné z brixtonských náleven. Jejich hudba tak opět zní nově a je jasné, že Stereo MCs nespí na svých nesčetných vavřínech. První singl „Gringo“ už brázdí rozhlasové vlny i klipové stanice se svým originálním klipem ve stylu virtuální reality. A když si vezmete epickou věc „Black Gold“, městské svědectví „City Lights“ nebo elektronický lomcovák „The Here & Now“, není pochyb, že se na nás dobře připravili.

Videk k singlu Black Gold je k vidění na:

www.musicprofiles.biz/SFR/StereoMCs_BlackGold_1000k.wmv

Nové pecky i vaše staré oblíbené věci od Stereo MCs uslyšíte živě už tento měsíc, v neděli 30. listopadu v pražském klubu Roxy.

Vstupenky na pražský koncert lze již teď zakoupit v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 620,- Kč + poplatek, na místě v den koncertu pak za 790,- Kč.

Více info:

www.dsmacku.com
www.roxy.cz


http://www.myspace.com/stereomcsofficial

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist