Novinky

18.09.2008
The Chancers v Lucerna Music Baru oslaví 10 let existence

Je to tak. Jedna z nejstarších domácích ska kapel má - s nejmenším rudeboyem široko daleko v čele - za sebou dekádu od prvního koncertu. Slavit se bude jak jinak než divoce a jak jinak než v klubu. Koncert pod hlavičkou dobře známého pražského ska festivalu Skanking Pragga proběhne ve čtvrtek 20. listopadu v Lucerna Music Baru.

„Za dobu, co hrajeme už tady vznila a zanikla celá řada ska kapel. Dlouho jsme přemýšleli, koho pozvat na naši oslavu jako hosty,“ říkají The Chancers. Z českých kapel nakonec jejich volba padla na spřízněné Prague Ska Conspiracy. „Letos vydali povedenou desku a baví nás jejich přístup k hudbě,“ říká kapela a dodává: „Ten večer bude především o hudbě, tanci a nekonečných účtech na baru, proto jsme se rozhodli, že místo mnoha kapel různé úrovně budou hrát jen dvě kvalitní, ale za to plnohodnotný set.“ Zbytek večera vyplní dýdžejské sety od spřízněných dýdžejů a také v režii soundsystému Rude Audio, který tvoří členové kapely. „Náš cíl je napěchovat ten večer výhradně kvalitní hudbou,“ říkají optimisticky The Chancers.

Za deset let existence The Chancers objeli stovky klubů po celé Evropě, vydali tři kritiky i fanoušky ceněná cédéčka (poslední deska A Calling Out byla nominována na cenu Anděl) a tři ep. Se svými skladbami se The Chancers účastnili více než desítky domácích i zahraničních kompilací, nebáli se spolupracovat s lidmi z odlišných žánrů (DJ Wich či Ecson Waldes) a stali se stálicí české festivalové sezony. Frontman Simon Ruffskank je nepřehlédnutelnou součástí pražské hudební i světové ska scény a mimo The Chancers se věnuje i psaní pro časopisy či skládání hudby a textů různým interpretům.

Podrobnější informace o koncertu k deseti letům The Chancers včetně odhalení překvapení, jež kapela na koncert chystá, se budou postupně objevovat na stránkách:


http://www.myspace.com/skankingpragga

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist