Novinky

10.08.2008
Cold War Kids vydávají nové album a přijedou s ním do Prahy

Cold War Kids Fullerton, CA dělají hudbu, která má kořeny hluboké a rozsáhlé a je ovlivněna tak různorodými umělci jako jsou Bob Dylan, Billie Holiday, Jeff Buckley a the Velvet Underground.

Matt Aveiro, Matt Maust, Jonnie Russell, and Nathan Willett se dali dohromady v roce 2004 a začali hrát něco, čemu se snad dá říkat indie rock plný soulu a blues. Krátce po založení Cold War Kids začala kapela v Los Angeles natáčet první demo nahrávky. Poté co podepsali smlouvu s Monarchy Music, vydali Cold War Kids na jaře 2005 své debutové EP, nazvané Mulberry Street. Jedinečný zvuk a energická živá vystoupení vyvolala nadšení - zejména ze strany bloggerů - a to rostlo s každým dalším vystoupením a vydanou deskou.

Maustův jednoduchý a přesto poutavý design desek (With Our Wallets Full a Up in Rags) spolu s jejich webovými stránkami jen přidalo Cold War Kids na tajuplnosti. Většinu roku 2006 strávili spolu s Tapes 'n Tapes, Figurines, Sound Team, a Editors objížděním koncertů a také vystoupily na americkém hudebním festivalu Lollapalooza. Ještě to léto podepsali smlouvu se společností Downtown Records, se kterou také spolupracují Art Brut a Gnarls Barkley. Jejich dlouhohrající debut Robbers & Cowards vyšlo na podzim.

Cold War Kids začínali na podzim 2004 s řinčící kytarou, tleskáním a zesilovačem Harmony ve skladišti nad restaurací Mulberry Street ve Fullertonu, Kalifornii. Pro čtyři kamarády během jeich prvních zkoušek nebylo ani tak důležité mít nástroje jako hlasité dusání, prozpěvování a smích. Řinčení na trubky od topení, mlácení do překližkových zdí. Hulákání do magnetofonů.

Od té doby Cold War Kids vydali 3 šesti písňová EP ("Mulberry Street," "Up in Rags," a "With our Wallets Full"). a Neúnavně koncertovali. Skákali a klopýtali se po jevištích po celé zemi, na konci každého večera s dostatečným množstvím energie pro vystoupení plná nezničitelné energie s totálně propocenýma košilema.

Co se týče textů, Cold War Kids píší příběhy o lidských zkušenostech v sadech, hotelových pokojích, prádelnách a kostelech, v přístavech a školních aulách. Jejich postavy jsou legrační a zároveň vážné jako J.D. Salinger nebo "Peanuts." Ať už jde o chlapíka, který vybírá bankovky z kasičky při nedělní mši nebo o malého génia, který je nešťastný že do něj matka vandruje aby se kochal pohledem na Grand Canyon z okna vlaku, to jsou všechno běžní lidé, kteří se snaží žít normální pěkný život a přitom se potácejí od zoufalství přes samolibost až po radost.

Podobně jako Blue Note Artists z 50.let, hudba skupiny jde ruku v ruce s jejich grafickým designem. Basista Matt Maust má na svědomí vizuálně estetickou stránku tím, že neustále dokumentuje kapelu, přátele, cizí lidi a situace jak během vystoupení tak doma.

Skutečně se Cold War Kids snaží vystupovat nejen jako čtyři muzikanti, ale jako expendující umělecká komunita, kde je každý vítán připět svojí špetkou do mlýna.

Pražský Lucerna Music Bar bude Cold War Kids hostit 16. listopadu od 20:00.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 250,- Kč + poplatky, na místě za 350,- Kč.

Více info:

www.coldwarkids.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/coldwarkids

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist