Novinky

05.02.2008
Psychopunch smetou Lucerna Music Bar svým punk'n'rollem

V dnešní době není příliš mnoho věcí, které by trvaly věčně. Obzvlášť v hudebním světě je 10 let už docela dlouhá doba. Mnoho kapel přišlo a odešlo a většina z nich zanikla, aniž bychom je vůbec zaznamenali. Ještě že tu jsou výjimky. Jednou z nich je PSYCHOPUNCH ze švédského Västerås, kteří vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9.dubna 2008.

Kapela oslavuje své desáté výročí vydáním své sedmé desky "Moonlight City". A jak už je jejich zvykem, opět se jedná o deset pecek čistého punk'n'rollu. Poté, co zabrousili do poněkud rozmanitějších hudebních oblastí na albu "Smashed On Arrival" z roku 2004, se o dva roky později s albem "Kamikaze Love Reducer" vrátili tam, kde začali. Důsledkem byla nejen úspěšná živá vystoupení, ale také zvýšené množství prodaných desek. Následující album navazuje na svého předchůdce a kapela tak dále pokračuje tímto směrem. Výsledkem je čerstvá muzika s přirozenými aranžmá. Kapela se nesnaží redefinovat sama sebe nebo se vyhýbat obvyklým kategoriím. Naopak. Každá skladba je vyjádřením toho, co členové kapely vyznávají: jednoduchý a čistý punkový rock'n'roll s melodií a stylem. Každá píseň je sama o sobě hitem. Rozhodování, kterou skladbu bude nejlepší vydat jako singl, trvalo skoro stejně dlouho jako skládání písní samotných. Kdo kapelu zná, ví, co to obnáší. "Moonlight City" produkuje Pelle Saether, který se skupinou spolupracuje celé roky a je pro členy dlouholetým kamarádem. Limitovaná první edice vychází s bonusovým CD, které obsahuje do té doby nezveřejněné nebo jen výjimečně dostupné skladby. Shrneme-li to, není překvapením, že švédská čtveřice opět kombinuje hutné kytarové riffy a chytlavé melodie s více než dobře zapadajícím vokálem. Sofistikovaně poskládané písně a perfektní zvuk tvoří dohromady harmonický obraz. Dubnové turné se právě bookuje, přičemž se očekává ještě větší úspěch, než u toho předchozího.

Psychopunch pocházejí z Västerås, jednoho z hlavních švédských průmyslových měst. Kapela byla zformována v roce 1998 členy různých kapel z oblasti punku, death metalu a dirty rock'n'rollu. Skupina vydala 4 alba u White Jazz Records (Švédsko) a 2 vysoce uznávaná alba u nového labelu Silverdust Records (Německo), absolvovala bezpočet turné a účastnila se mnoha festivalů ve Skandinávii a Evropě. Se svými syrovými, hlasitými, energickými, rychlými, melodickými písněmi a nasazením, jako kdyby dnešek byl dnem posledním, se kapela stala dobře známou a respektovanou mezi rockovým publikem po celé Evropě.

Prvními dvěma alby “We Are Just Welcome As Holy Water In Satan’s Drink” a “Bursting Out Of Chucky’s Town” a třetím, napůl studiovým a napůl živým albem “Original Scandinavian Superdudes” dokázali Psychopunch ohromit stejnou měrou fanoušky i zástupce tisku. Není možné se nezaposlouchat do takových lahůdek jako "Down In Flames", "Straightjacket Hell", "Goin' Crazy", "Who's Fucking Who" nebo ”Make Up Your Mind”. Nadšené ohlasy po celém světě proto nejsou překvapením.

“The Pleasure Kill” (2002) se brzy stal jedním z vrcholů v kariéře kapely, který upevnil její postavení a připravil půdu pro další vývoj. Ošuntělé rockovky jako "Back In The Days", "Inhale" nebo unikátní "Apocalypso" se postupně staly skutečnými klasikami na punk rockové scéně. Po dalších turné a vystoupeních na velkofestivalech jako Wacken (2003) nebo Summer Breeze (2003) se Psychopunch opět vydali do legendárních Sunlight studios, aby zde nahráli své páté album “Smashed On Arrival” (2004, Silverdust Records). Skladbami “Dying in your dream”,
”All over now” nebo “Fingerlickin’ good” kapela opět prokázala, že má na hudení scéně svoje pevné místo.

Svým posledním počinem "Kamikaze Love Reducer”(2006) Psychopunch opět ukázali, o čem je tahle hudba – deset punk rock'n'rollových pecek se vám zaryje přímo do mozku, a to díky výjimečným melodiím a chytlavým refrénům, což je právě to, co tuhle kapelu charakterizuje a na čem staví. Zdá se, že pro Psychopunch je neuvěřitelně snadné tvořit hit za hitem a rychle si tak podmanit nic netušící posluchače. Písně jako "Overrated", "Poison alley groove", "On the stereo", "The black river song", "When this world is dying" a "Everlasting" se staly stálicemi živých vystoupení.

Nové album "Moonlight City" (2008) opět kombinuje typické prvky tvorby Psychopunch: stylové riffy, nasazení a melodie, kterým nedokážete uniknout. Kapela se posunula kupředu a skončila u pestré nahrávky plné rozličných nálad a emocí. Výsledek zcela jistě stojí za poslech, neboť se zde na posluchače opět valí hit za hitem.

Sestava Psychopunch:
JM: zpěv a kytara
Joey: kytara a doprovodný zpěv
Jocke: bubny
Mumbles: baskytara a doprovodný zpěv

Diskografie
(White jazz records)
W.A.J.A.W.A.H.W.I.S.D. (1999)
Bursting Out Of Chucky's Town (2000)
Original Scandinavian Superdudes (2001)
The Pleasure Kill (2002)
(Silverdust records)
Smashed On Arrival (2004)
Kamikaze Love Reducer (2006)
W.A.J.A.W.A.H.W.I.S.D (Re-release 2007)
Moonlight City (2008)

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v obvyklých předprodejích a v pokladně Lucerna Music Baru za 150,- Kč, na místě za 200,- Kč. Start je ve 20:00.

Více info na:

www.psychopunch.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/psychopunchvst

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist