Novinky

21.12.2007
Lucerna Music Bar přivitá v tuzemské premiéře Dana Snaitha aka Caribou/Manitoba

Možná jste poslední dobou zaslechli o Danu Snaithovi v souvislosti se soudní pří o ochranné známce, která jej donutila změnit si jeho umělecké jméno 'Manitoba'. Díky žalobě stárnoucího punk rockera Handsome Dick Manitoba a přestože Dick nikdy nevydal album pod jménem “Manitoba” si Snaith zvolil nové rokové jméno Caribou. Kdo ví, třeba se vzdálená kanadská provincie Manitoba (podle níž si Snaith puvodně říkal) také chystá změnit jméno…

Snaithova hudební kariera začala v roce 2000 vydáním singlu 'Anna and Nina', který se objevil na kompilaci britské hudební značky The Leaf Label. Debutové album 'Start Breaking My Heart' (The Leaf Label) následovalo v roce 2001. Díky své elektronické atmosféře bylo přirovnáváno k Boards of Canada, ale pro svoji jedinečnou melodičnost a smysl pro produkci si vysloužilo mezinárodní uznání a chválu.
Poté co se odstěhoval do Londýna na sklonku roku 2001, aby dokončil doktorandské studium matematiky na Imperial College, London University, nahrál Snaith další album 'Up In Flames', vydané pod značkou The Leaf Label v Evropě a Asii a pod značkou Domino Recording Co. v sevrní Americe. Radostný mix kakofonického psychadelického rocku vynesl Snaithovu hudbu do nových dimenzí projevu a ohlasu kritiky.
A právě v té době se Caribou (původně Manitoba) vydal na podia se živou kapelou. Snaith (bubny, klávesy, vokály) se dal dohromady se starými přáteli Ryanem Smithem (kytara, klávesy, perkuse) a Peterem Mittonem (bubny, klávesy, zvonkohra) aby se představili naživo. Svérázný zvuk dvou bicích souprav, nastaveni kytar a neustálé střídání instrumentů spolu s medvědími převleky si při svých turné během let 2003 a 2004 po Evropě, severní Americe, Japonsku a Austrálii získalo množství příznivců na celém světě. Jejich hudební vystoupení byla doprovázena pódiovou videoprodukucí super pestrých a nápaditých animací z dílny dublinských animátorů Delicious 9, jejichž produkce si získala chválu sama o sobě.

Na jaře 2005, poté co Snaith dokončil své doktorandské stadium, vydal zatím snad nejpropracovanější nejvýmluvnější album 'The Milk of Human Kindness'. Inspirován kraut rockem a progresivním rockem ve Francii v 70. letech, Snaith tímto albem uznal svůj dluh vůči dynamice živého vystoupení. Nebylo tudíž překvapením, že tento rok zaznamenal další vývoj živých vystoupení Caribou, a jejich zatím nejvytíženější turné. Kapela vystoupila na 135 představeních v Evropě, severní Americe, Japonsku, Číně, Tajvanu a v Austrálii.

V roce 2007 vydal Snaith aka Caribou nové album s názvem Andorra, které přijede premiérově představit také do České republiky. Jeho koncert se uskuteční 3.3.2008 v Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 250,- Kč + poplatky, na místě za 300,- Kč.

Start je ve 20:00.

Více info na:

www.caribou.fm
www.musicbar.
www.myspace.com/dsmackupromotion
http://www.myspace.com/cariboumanitoba

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist