Novinky

29.11.2007
Sunshine podpoří sirotky v Nepálu a Indii

Kapela Sunshine, která odehraje svůj letošní poslední koncert 6.prosince v pražském Lucerna Music Baru, se rozhodla využít tohoto vystoupení k podpoře vzdělávání sirotků a chudých dětí z Nepálu a Indiie. Všichni hosté, akreditovaní novináři a fotografové u vstupu zaplatí příspěvek ve výši 50,- Kč. Celý vítěžek placeného guestlistu bude předán nadačnímu fondu Samaya, který 4.prosince otevírá Galerii Senzor, jenž bude prodávat umělecká díla a získané peníze bude používat k efektivní podpoře nepálských a indických dětí. Sunshine galerii poskytli také “králičí hlavy” z jejich videoklipu k songu TOP TOP RADIO!.

Nová galerie Senzor pomůže sirotkům v Asii
Nově založená galerie Senzor představí nejen současné umělce, ale zároveň se stane efektivní podporou sirotků a chudých dětí z Nepálu a Indii. Výtěžek z prodeje vystavovaných děl totiž poslouží k podpoře k jejich vzdělávání. Slavnostní otevření galerie se uskuteční 4. prosince 2007 od 19 hodin.
Chudé děti v Nepálu a Indii budou mít od nynějška větší naději na lepší život. Pomoci by jim v tom mohla nově založený Nadační fond Samaya, který přichází s orginálním projektem, jak získat peníze pro jejich vzdělávání. Nadační fond Samaya založil galerii Senzor představující současné umělce. Výtěžek z prodeje bude použit pro výstavbu a provoz sirotčince a školy v Kathmandu.
“Cílem Nadačního fondu Samaya je dlouhodobá a efektivní podpora sociálně, kulturně a humanitárně potřebných projektů v Nepálu a v Indii. Projekt podporuje výstavbu škol pro sirotky a děti z nejchudších rodin. Vychází z přesvědčení, že zpřístupnění vzdělání nejchudším je dlouhodobě tou nejúčinnější investicí. Provozování vlastního výstavního a prodejního prostoru je jednou z cest, jak získávat potřebné finance na podporu vybraných projektů a zároveň také skvělou formou podpory umělecké aktivity,” říká Petr Mikulášek, hlavní koordinátor tohoto projektu.

Galerie Senzor, která sídlí v Haštalské ulici čp. 1 na Praze 1, představí obrazy, grafiky, fotografie ale i designový nábytek, oblečení a nejrůznější originální kousky různého původu i stáří - to vše má své místo v prodejní části komplexu – v shopu Samaya. Své “umělecké” výtvory sem navíc mohou přinést všichni návštěvníci a představit tak svou tvorbu veřejnosti. K dnešnímu dni tak již učinili příznivci tohoto projektu z více než 10 zemí celého světa.

Galerie Senzor bude v rámci pravidelně se obměňujících výstav dávat příležitost již převážně renomovaným umělcům - jako první se představí hned trojice výtvarníků ve složení Petr Pisařík, Petr Lysáček a Vilém Kabzan, kteří se zároveň budou kurátorsky na provozu galerie podílet.
Tímto vás zveme k návštěvě galerie Senzor a shopu Samaya. Rádi vás přivítáme jak na neformálním setkání pro novináře v den otevření 4. prosince od 13 hodin, tak na slavnostním zahájení od 19 hodin.
Výstavní a prodejní prostor Nadačního fondu Samaya včetně galerie Senzor se nachází v domě Le Court v Haštalské ulici čp. 1 na Praze 1. Otevřeno je denně kromě pondělí od 12 do 19 hodin.

Fotografie galerie a vybraných exponátů najdete na:

http://samaya.cadillac.cz/

Více informací o projektu a provozu galerie naleznete na oficiálních webových stránkách:

www.samaya.cz

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:
Nadační fond Samaya
Petr Mikulášek
+420 776 729 983
samaya@email.cz

kontakt pro média
Jan Sedláček
+420 604 153 589
jan@cadillac.cz


http://www.myspace.com/samayafoundation

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist