Novinky

12.03.2007
Incubus a The Duke Spirit již tuto neděli v Lucerně!

Dvojnásobní držitelé platinové desky, kalifornští rockeři Incubus,odehrají svůj první koncert v České republice již tuto neděli 18.března od ve velkém sále Lucerny v rámci svého světového turné k jejich aktuálnímu albu Light Grenades. Toto jejich šesté album produkované Brendanem O'Brienem (Pearl Jam, Bob Dylan, Audioslave, Neil Young, Rage Against The Machine, STP) ihned po vydání vyletělo na 1.místo TOP 200 amerického časopisu Billboard a rázem se stalo největším dosavadním úspechem kapely.

Incubus tvoří zpěvák Brandon Boyd, kytarista Mike Einziger, basák Ben Kenney, DJ Chris Kilmore a bubeník Jose Pasillas. Incubus se nebojí kombinovat metal s dalšími hudebními prvky jako je funk a hip-hop. Ledaskdo by jim dnes mohl vyčítat, že se odklonili od téměř undergroundového zvuku a dostali se do amerických hitparád. Mohl by, jenže by to nebylo fér. Incubus totiž na žebříčky hitparád vpašovali muziku nesmírně kvalitní. Navíc Incubus zůstali zajímaví i po deseti letech a kritici je chválí za neutuchající experimentátorství, v desítkách podbízivých kapel tak neobvyklé. Incubus je skutečně velká kapela. Incubus patří k jedněm z mála, kteří se můžou pochlubit, že jeli na šňůru nejen s Ozzfest and Family Values, ale také s Mobyho Area.

V posledních letech kapela vyprodávala největší koncertní arény, ale tentokrát se rozhodli potěšit své fanoušky tak, že budou vystupovat v menších sálech, aby mohla vzniknout osobnější atmosféra.

The Duke Spirit, pětičlenná formace z Londýna, se už od svého založení v roce 2002 snažila držet stranou a pracovat na své vlastní jedinečné a drsné podobě rokenrolu. Poprvé o sobě dali vědět v roce 2003, kdy vydali malé, ale kritikou ceněné album „Roll, Spirit, Roll“. Představili na něm svůj typický sound ochraptělých procítěných kytar, který připomínal celou škálu umělců od The Shangri-La a Spiritualized až po The Gun Club a Patti Smith.

Ve Spojeném království, kde už si vytvořili obstojnou fanouškovskou základnu díky šňůrám s hvězdami jako British Sea Power, Mercury Rev, Mark Lanegan a Razorlight, odehráli svá prozatím největší vystoupení. Kapela Kasabian si je zvlášť vyžádala, takže odehráli například jeden koncert v Alexandra Palace. Na konci května 2005 se vydali na svou vlastní šňůru. A rok 2007 začal také velmi dobře, pojedou totiž jako support americké rockové megastar Incubus.

Celé severoamerické turné kapely Incubus bylo vyprodáno během jediného dne. Poslední zbytky vstupenek na pražský koncert jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro + Ticketportal za 630,- Kč + poplatky distributora.

Koncert v Lucerně začíná ve 20:00 hodin.

Více informací na www.enjoyincubus.com, www.myspace.com/incubus, www.dukespirit.com a www.myspace.com/thedukespirit


http://www.enjoyincubus.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist