Novinky

02.07.2019
Pixies oznamují předkapelu a zveřejňují informace k novému albu

Pixies, kteří 8.října vystoupí ve Forum Karlín, oznámili jméno předkapely a zveřejnili první informace o svém chystaném albu. Supportem Pixies bude duo Blood Red Shoes, které se poté 4.listopadu vrátí do Prahy ke svému sólovému koncertu, při kterém 4.listopadu v Lucerna Music Baru představí své letošní album Get Tragic. Vstupenky za 990 Kč + jsou v prodeji v sítích GoOut.cz a Ticketmaster. V případě nevyprodání vstupenek v předprodejích pak na místě v den koncertu za 1.200 Kč. NÁKUP VSTUPENEK JE OMEZEN NA MAX. 4 VSTUPENKY NA OSOBU.


Útrobní, hudebně filmové, jakoby z jiného světa, ale zvláštně povědomé, trochu znepokojující – to je zbrusu nové studiové album Pixies Beneath the Eyrie, kde do podivnosti téhle kapely skvěle zapadnou příběhy o čarodějnicích, Danielu Booneovi, prevítech a dalších postavách. Album obsahuje 12 skladeb a celosvětově vychází v pátek 13. září na novém labelu skupiny Infectious/BMG v několika formátech:

* Deluxe Box Set - CD a průhledný vinyl plus druhý průhledný vinyl s devíti nevydanými demo snímky nahranými v minulém roce
* Jeden standardní heavyweight gatefold černý vinyl
* Deluxe CD ve vázané knížce
* Kazeta
* Digitální download

* Standardní 12tipísňové CD

* Standardní heavyweight single gatefold barevný vinyl (Indie Record Store exclusive)

(Předobjednávky na https://pixies.lnk.to/eyriePR )

Beneath the Eyrie produkoval na cenu GRAMMY nominovaný Tom Dalgety (Ghost, Royal Blood, Pixies- Head Carrier), vznikalo v průběhu roku 2018 a bylo nahráno loni v prosinci v Dreamland Recordings poblíž Woodstocku, NY. Během pauzy při nahrávání před studiem, původně kostelem St. John's Church z roku 1896 si Lovering všiml orlího hnízda - anglicky "eyrie" – na stromě přímo nad studiem. Odtud pochází název alba Beneath the Eyrie – Pod orlím hnízdem.


Pixies

Pixies jsou jednou z nejvlivnějších kapel osmdesátkového alternativního rocku, která inspirovala skupiny jako Nirvana, Radiohead nebo Pearl Jam. Dnes inspirují novou generaci kapel, které uchvátil jejich ikonický “loudquietloud” sound. Po pěti významných, žánr definujících studiových albech, se Pixies v roce 1993 rozpadli a znovu se sešli v roce 2004. V roce 2012 odchází basačka Kim Deal, ale Black Francis, Joey Santiago a David Lovering se rozhodují pokračovat s několika koncertními basačkami včetně původní členky A Perfect Circle Paz Lenchantin, která s nimi začala hrát v roce 2014. V roce 2016 se stala stálou členkou Pixies.

Od svého znovuzaložení Pixies vydali dvě studiová alba: Indie Cindy v roce 2014, nové album po 20 letech, a v roce 2016 Head Carrier, nahrávací debut Lenchantin.

Pixies jsou: Black Francis/vokály, kytary; Joey Santiago/kytary; David Lovering/bicí, a Paz Lenchantin/basová kytara – z alba nabízejí debutový singl “On Graveyard Hill”. Autory písně jsou Francis a Lenchantin – k poslechu zde.


Více info:

www.pixiesmusic.com
www.facebook.com/pixiesofficial
www.bloodredshoes.co.uk
www.facebook.com/bloodredshoes
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


https://goout.net/cs/listky/pixies/xmge/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist