Novinky

02.03.2007
Rise Against, The Bronx a Cancer Bats se v dubnu předvedou Lucerna Music Baru

Koncem dubna zavítá do Prahy trio severoamerických souborů v čele s Rise Against - v současné době jednou z celosvětově nejpopulárnějších hardcore-punkových formací. Dále se představí kalifornští The Bronx a kanadská kapela Cancer Bat. Všechny tři soubory budeme mít možnost shlédnout 23. dubna 2007 v pražském LUCERNA MUSIC BARu.

Koncem dubna zavítá do Prahy trio severoamerických souborů v čele s Rise Against - v současné době jednou z celosvětově nejpopulárnějších hardcore-punkových formací. Dále se představí kalifornští The Bronx a kanadská kapela Cancer Bat. Všechny tři soubory budeme mít možnost shlédnout 23. dubna 2007 v pražském LUCERNA MUSIC BARu.


Rise Against

Tato kapela dokázala dosáhnout mimořádných úspěchů navzdory své poměrně nedlouhé historii – vznikla totiž v Chicagu až koncem roku 1999. Nijak neskrývajíc jednoznačnou inspiraci nejenergičtějšími interprety své kategorie z přelomu tisíciletí (Good Riddance, H 2 O, Sick Of It All, A.F.I. či Strife), předložili Rise Against světu na jaře 2001 své debutní album “The Unravelling”. Vyšlo na dnes již kultovním punkovém vydavatelství Fat Wreck Chords, které patří členům jiné, mnohé déle fungující punkové formace No FX, bezvýhradně sdílící s Rise Against zejména politické názory – zoufalou, do hlasitého pobouření přecházející frustraci z demagogických a svobodu potlačujících metod ovládání politického života v USA republikánskou mafií okolo klanu rodiny Bushů, Rumsfelda, Wolfowitze a dalších.

Důležitost alba “The Unravelling” spočívala zejména v tom, že pomohlo spustit a posléze udržet nad vodou novou generaci kapel, hlásicích se k hardcoreových kořenům, jakými jsou kromě Rise Against např. Strike Anywhere, Thrice, Story Of The Year nebo Alexisonfire. V téže době totiž docházelo k počátku obrovské expanze druhé vlny pop-punku a zejména emo-rocku, která přetrvává do dnešních dnů, a klasickým HC kapelám trochu docházel dech...

Po dvou letech od svého debutu vypustili Rise Against jeho následovníka, album “Revolutions Per Minute”. V té době už měli za sebou úctyhodné koncertní šňůry po boku Bad Religion, Agnostic Front či Alkaline Trio a promotéři po celých USA projevovali čím dál tím větší zájem angažovat je v pozici headlinerů...situace si nemohli nevšimnout velká vydavatelství, výsledkem čehož byl ještě koncem roku 2003 podpis smlouvy s Geffen Records (v ČR Universal Music).

Už koncem léta roku následujícího vyšlo album “Siren Song Of The Counter Culture”, díky kterému kapela upoutala pozornost daleko širšího publika než doposud. Na svědomí to měly zejména hitovky “Give It All”, “Swing Life Away” a “Paper Wings”, které pronikly do etéru mainstreamověji laděných rockových rádií typu KROQ, ale i na MTV a video launche Yahoo, AOL apod. Dalším pozitivním krokem pro kapelu byl pak účast na turné “Taste Of Chaos” po boku The Used, Funeral For A Friend a Killswitch Engage, jehož každou zastávku navštívilo několik tisíc diváků.

Čtvrté album Rise Against, loňský počin "The Sufferer And The Witness", je jejich jednoznačně nejúspěšnějším titulem, jehož prodej podpořily zejména angažované klipy k “Ready To Fall” a “Prayer Of The Refugee”, dosáhnuvší nečekaně vysokých rotací. Výsledkem tohoto úspěchu bylo jednak rozhodnutí labelu vydat retrospektivní DVD s názvem “Generation Lost” (vyšlo 15. ledna) a zároveň nabídka od v současnosti nejúspěšnějšího punkového interpreta vůbec – My Chemical Romance – ke společnému turné po sedmnácti gigantických arénách po celých Spojených státech.

Po jeho absolvování vyráží Rise Against na své vlastní evropské turné, v jehož rámci navštíví i Prahu. Společnost jim na něm budou dělat dvě velmi drsné HC partičky - losangeleští The Bronx a Cancer Bats z kanadského Toronta.

The Bronx vydávají od loňského roku na témže labelu jako Rise Against a připomínají hodně naštvaný mix kapel jako Unsane, Helmet, Drive Like Jehu nebo Refused. Cancer Bats vycházejí z trochu podobného, snad jen trochu “HC/punkovějšího” modelu připomínajícím přece jen více Bane, Comeback Kid, This Is Hell...nebo třeba Black Flag.

Vstupenky v ceně 299,- Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Pokud zůstanou vstupenky k dispozici až do data konání koncertu, budou se na místě prodávat za 350,- Kč.

Start je ve 21:00.


http://www.myspace.com/riseagainst

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist