Novinky

12.09.2018
Íranská bohyně Sevdaliza se po vyprodaném koncertu v únoru v listopadu vrátí do Prahy

Sevdaliza je holandsko-íránská zpěvačka, autorka, režisérka a skladatelka. Své náladotvorné skladby zpívá zastřeným hlasem za doprovodu ostrých smyčců a basových linek. Po loňském debutu ISON vydala letos ‘The Calling EP’, které je odkazem na to nejlepší, co v opomíjené kategorii trip-hopu kdy vzniklo. Její hlas je skutečný klenot. Letos Sevdaliza absolvovala své první světové turné s koncerty v Austrálii, Evropě, Spojených státech a Asii a 30.října se, po vyprodaném koncertu v únoru, vrátí opět i do Prahy. Tentokrát vystoupí v Lucerna Music Baru. Vstupenky za 590 Kč + poplatky budou v prodeji na pokladně a webu Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatku) a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal od 14.9. Na místě v den koncertu za 690 Kč.

ISON, loňské debutové album Sevdalizy, bylo jedno z těch nenápadných výjimečných alb, které posluchače uchvátí svou originalitou. Nikdo to totiž nedělá tak jako Sevdaliza. FKA Twigs filtruje dyšný vokál přes loopy a alt-R&B, Weeknd spolupracuje s producentem Esthera na živočišnější podobě žánru, umělci jako Flume používají downtempové aranže pro hudební svět EDM. Ale ISON, které koprodukoval Mucky a na kterém slyšíte bujné smyčce Mihai Puscoiu, se do žánru trip-hopu položilo naplno, jako by to byla inkarnace Martiny Topley-Bird z období The Blue God.

Letošní dubnové EP The Calling není nijak zvlášť odlišné od ISON - je to spíš destilace soundu a žánru. Sevdalizin hlas tady evokuje to nejlepší z trip-hopu - bohatost Tracey Thorn, tremolo Nicoly Hitchcock a navíc techniku zpěvu typickou pro její iránské kořeny.

The Calling obsahuje celkem sedm skladeb, vysokou sedmičku desce udělil i respektovaný hudební web Pitchfork.

Více info:

www.sevdaliza.com
www.facebook.com/sevdalizamusic
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://www.musicbar.cz/program/sevdaliza/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist