Novinky

03.07.2018
Peter Bjorn and John v říjnu vystoupí poprvé v Praze

Peter Bjorn And John se před lety rozhodli tak trochu zmizet - postavili si studio, založili gramofirmu INGRID a hlavně pracovali na novém albu. Jejich švédští kolegové mezitím dobývali svět - Avicii, Swedish House Mafia, Lykke Li nebo Robyn. Ale v hudebním světe chyběla tři jména - Peter Moren, Bjorn Yttling a John Eriksson. Ta se po předloňském vydání alba 'Breakin’ Point' vrátila i na podia a 19.října vstoupí i na podium Lucerna Music Baru. Vstupenky za 590 Kč + poplatky budou ke koupi od 10. hodin středy 4.7. na webu a pokladně Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatků) a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu z 690 Kč.

Tři kamarádi z dětství spojovala láska k baroknímu popu šedesátých let a Stone Roses. Před více než deseti lety prorazili s nejchytlavější písničkou, ve které se píská – 'Young Folks'. Ale basák Bjorn říká 'Young Folks' rozhodně nebylo naše hudební prokletí. Jsme kapela, která vstoupila do své sedmé fáze se svým sedmým albem 'Breakin’ Point'."

'Breakin’ Point' byl dalším krokem téhle trojice v hledání cesty na vrchol . “Hudebně je bod zlomu o tom, že makáš až do momentu, kdy si uvědomíš, že už nemůžeš. Že se ocitneš v mlze a už nic nevidíš. A pak najdeš buď dveře domů nebo ven. Máš šanci to otočit. Musíš se fakt dostat na dno, abys byl schopen jít někam jinam, na nové místo."

Předešlá deska 'Gimme Some' byl “power pop, jejich kytarové stanovisko”. Tentokrát chtěli ale udělat úplný opak. Dny, kdy se poslouchala ve studiu Abba a panovalo přesvědčení, že složit perfektní popovou písničku je snadné, jsou minulostí.

'Gimme Some' byla deska, na kterou si Peter Bjorn And John přizvali producenta odjinud. 'Breakin’ Point' je naopak jejich společné dílo s mnoha hosty, kteří jim pomohli vytvořit perfektní taneční indie-pop, který zasahuje posluchače trochu hlouběji. Je to deska o obtížích života, o nelehkých chvílích zrání.

Setkali se s Patrikem Bergerem. Tehdy točil s Icona Pop a Robyn. “Věděli jsme, že byl v punkové kapele a hledali jsme lidi, kteří chtěli dělat hity s rockovým základem."
A pal se objevili další poradci - Paul Epworth (Florence And The Machine, U2, Paul McCartney), Greg Kurstin (Sia, Adele), Emile Haynie (Lana Del Rey, FKA Twigs, Kanye West) a Pontus Winnberg (Miike Snow). Tihle všichni jim pomohli najít cestu v mlze... Výsledkem byla deska 'Gimme Some'.

Peter, Bjorn And John jsou po dvaceti letech fungování a sedmi velkých deskách jako směs tří rozdílných a výjimečných ingrediencí. Dohromady vytvářejí mimořádně chutnou klasiku. Loni se do Česka vrátili po dlouhých 8 letech, kdy vystoupili na festivalu Rock for Churchill. Jejich říjnový koncert v Praze však bude první.

Více info:

www.peterbjornandjohn.com
www.facebook.com/peterbjornandjohn
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.net/cs/listky/peter-bjorn-and-john/prrc

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist