Novinky

23.07.2018
Do Fora Karlín v říjnu zamíří George Ezra

Neuvěřitelný příběh o úspěchu jak z pohádky – a prostředkem k němu se stalo to, na čem jediném opravdu záleží – písničky. Písničky, které George Ezru dostaly na dvouroční turné po celém světě, při kterém 22.října zavítá do pražského Forum Karlín. Vstupenky za 790 Kč + poplatky budou k zakoupeni od 25.7. na www.GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu 900 Kč.

Než budeme ale mluvit o současnosti, nebude od věci si připomenout, že George byl neznámý teenager s kytarou a průkazem Inter-rail a hlavně s odhodláním hrát písničky, které se podobají pohlednicím z cest. Ty doputovaly mnohem dál než on sám.

Wanted On Voyage, debutové album tohoto rodáka z Hertfordshire vyšlo v červnu 2014 a prodalo se jej přes tři miliony kusů. Bylo to třetí nejprodávanější album toho roku ve Velké Británii, před něj se dostali jen Ed Sheeran a Sam Smith. Stejně jako jeho tvůrce, album Wanted On Voyage muselo na vrchol doputovat. Na první místo žebříčku mu to trvalo 14 dní. A skladby z něj - Budapest, Barcelona, Cassy O a Blame It On Me poslaly tohoto stěží dvacetiletého kytaristu a zpěváka do světa.

Nejzářivější moment, rock’n’roll nebo něco jiného? Ne, nebylo to natáčení klipu se Sirem Ianem McKellenem, ani uvědomění si, že první vystoupení v New Yorku bude v Madison Square Garden (jako předskokan Sama Smithe).

“Tohle bude znít jako typické jedenadvacáté století…” usmívá se George. “Zahrál jsem na Pyramid Stage v Glastonbury pro největší počet diváků dne, trochu se pak vyspal, ve čtyři ráno jsme odjížděli, přijel jsem domů, k tátovi do Hertfordu, na místo, kde jsem vyrostl, do svého starého pokoje. Ráno se probudím a moje vystoupení už bylo na iPlayer. Takže ležím v posteli svého dětství, na obličeji pořád ještě barvu ze včera a koukám se na sebe na laptopu.”

A teď se přeneseme v čase trochu dopředu - George Ezra si zase vzal kytaru a vypařil se. Tentokrát zamířil do města, které dobře znal, ale paradoxně tohle město ho příliš neznalo. Do Barcelony. Vyhnul se hotelům a vybral si Airbnb, nocleh s majitelem bytu bez jakéhokoliv komfortu.

“Doslova jedna postel v pokoji bytu, který patří dívce jménem Tamara,” vzpomíná. “V sedmém patře, na chodbě vytřískaná okna. V jednom pokoji je holka z Argentiny, zhruba stejně stará jako já. V dalším pokoji starší manželé z Německa. Podezřelá sprcha. Dveře se dají stěží zamknout. Pořád někdo přichází a odchází.”

Ezra v Barceloně strávil měsíc a každý den skládal. Užíval si svou anonymitu a svobodu, dokud ho mazaná Tamara nepřinutila otevřít jeho stránku Spotify a zahrát jeho nejpopulárnější skladbu (Budapest, 365 milionu streamů). A v té chvíli se do pokoje vřítí holka z Argentiny s vítězoslavným výkřikem: “Já věděla, že jsem tě poznala!“

“Nic lepšího než tohle odhalení jsem si nemohl přát. Všichni kamarádi Tamary byli umělci, návrháři, studenti módy a všichni velcí pohodáři. Vždycky mi říkali “Nezajdeme na večeři? Tak sraz v jedenáct!” Trvalo mi dva týdny, než jsem se pak dostal do normálu.”

Nakonec se George z tohoto svého osobního Almodovarova filmu vrátil do Anglie s několika téměř hotovými písničkami. Klíčem se stala úvodní skladba Pretty Shining People z nové desky, kterou na počest svému nedávnému pobytu pojmenoval Staying At Tamara’s.

Album je prodchnuté pozitivním myšlením – Ezra se rozhodl dělat to, co umí nejlíp. Psát písně vyjadřující podporu, dodávající odvahu a nabízející únik.

Album opět produkoval Cam Blackwood (London Grammar, Florence and the Machine).

Ezra nadále přispívá svou troškou, aby pozdvihl úroveň lidského štěstí – jeho nové album je radostné a radost přinášející, je chytré, je od srdce, je energické. Staying At Tamara’s je o úniku, pohodě a nadšení – v hudbě, životě i lásce.


Více info:

www.georgeezra.com
www.facebook.com/georgeezramusic
www.forumkarlin.cz
www.facebook.com/forumkarlin
www.rfch.cz
www.facebook.com/rfchfest
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.net/cs/listky/george-ezra/nndc/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist