SKYLINE
BOOKING CELOSVĚTOVĚ
David Urban
Kubelíkova 27
130 00 Praha 3
Česká republika
TEL: +420 296 330 980
+420 296 330 981
FAX: +420 296 330 982
MOBIL: +420 731 150 172
EMAIL: david@dsmacku.com

Nejrozjetější česká elektronická kapela vznikla v roce 1997 v Praze. Historicky první koncert odehráli v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta, ten samý rok se objevili i na legendárním festivalu Jelení příkop. I když bylo tehdy členům kapely sotva dvacet let, začala je okamžitě zastupovat renomovaná agentura D Smack U Promotion.

V roce 2001 jim vyšlo první album jménem Riders in The Store (Intellygent Recordings) a ze Skyline se tak stala jedna z vůdčích kapel scény, soustředěné kolem klubu Roxy.

V následujících dvou letech ale prošli personálním zemětřesením. K zakládajícím členům hoffymu_m (programming, produkce) a Radkovi B (bicí) se nově přidali zpěvačka Jitka Charvátová, známá z kapely Fiction, MC Nu.C a kytarista Majkii B. Tak se ustálila nová podoba Skyline, která se v roce 2004 uvedla albem Urbanica (U:Bahn Records). Urbanica vyšla netradičně i jako příloha časopisu Ultramix a číslo s tímto CD a se Skyline na obálce se stalo vůbec nejprodávanější v historii časopisu.

V roce 2005 přišel do kapely nový člen MC Jacob a Skyline se začali věnovat přípravě své třetí desky. Stejně jako Urbanicu ji produkoval vyhledávaný producent Ecson Waldes a přípravy alba zabraly skoro celý rok. Třetí album Skyline se jmenuje tajemně Virginplatonicpanic, vyšlo v březnu 2006 na labelu X Production a obsahovalo hity Ladies a Pretty Princess. Svérázný low-fi videoklip k Pretty Princess pak na Youtube překročil hranici půl miliónu shlédnutí.

V březnu 2008 Skyline vydali své čtvrté album Escapism. Album vyšlo ve speciální edici, která kromě nového CD obsahuje první živé DVD kapely. Jeho základem je záznam koncertu z brněnského klubu Fléda z listopadu 2007. Na podporu nového alba Skyline odjeli výpravné turné, které vyvrcholilo vyprodaným křtem ve velkém sále pražské Lucerny. V červnu 2008 ze Skyline odešla zpěvačka Jitka Charvátová a na její místo nastoupila energická Marka Rybin, bývalá frontmanka populárních Gaia Mesiah.

25. října 2010 vyšlo u labelu Sub Pub Records v pořadí páté a první společné album s Markou Rybin, které kapela pojmenovala podle pilotní epizody kultovního seriálu Profesionálové – Private Madness, Public Danger. Album produkoval ostřílený producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Vypsaná fixa, The Prostitutes...) a nahrávka přinesla pro Skyline překvapivou změnu soundu, který byl mnohem ostřejší a živější než na předešlých albech. Album obsahovalo singly Hungover, Black Hole, Get Out a City Lights a bylo pokřtěno na vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

V roce 2012 opustil kapelu z rodinných a časových důvodů MC NuC a Skyline po dlouhé době opět v pěti začali připravovat svou aktuální desku Fairytapes. Ta vyšla 25. března 2013 u labelu Championship Music a znamená pro kapelu návrat k více elektronickému a tanečnímu soundu a pozitivnější atmosféře. Nové album si Skyline produkovali sami, o mix a mastering se pak postaral uznávaný zvukový inženýr Matouš Godík. Album první dva týdny po vydání vévodilo digitálním prodejům v České republice a má úspěch jak u fanoušků, tak u hudební kritiky: „I tentokrát změny kapelu vnitřně posílily a ono to vyšlo. Skyline natočili možná nejzábavnější položku ve své diskografii a znějí na ní semknutě jako nikdy dřív.“ (Honza Vedral, MF Dnes)

Skyline vždy byli a budou především koncertní kapelou, mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party, která by „rozjela i mrtvého“. Ostatně za svá živá vystoupení získali i řadu cen – Dance Awards 2004, 2005, 2006: kapela roku, Akropolis Live Music Awards 2004 a 2007: nejlepší živá kapela žánru dance/electronic music, Ceny Óčka 2006: nejlepší umělec v kategorii „dance“. Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalů, v červenci 2005 předskakovali britským Underworld a mají za sebou i zkušenosti ze zahraničí – turné po Polsku a Slovensku, dále koncerty v Německu, Portugalsku, Anglii, Francii, USA a také účast na prestižních zahraničních festivalech - holandském Eurosonicu či maďarském Szigetu.

ČLENOVÉ
Marka Rybin — vocals
Jacob — vocals
Hoffy M — programming
Majkii B — guitar
Radek B — drums
DISKOGRAFIE
2001   Riders in the Store
2003   RMX
2004   Urbanica
2006   Virginplatonicpanic (Xproduction)
2008   Escapism (Xproduction)
2010   Private Madness, Public Danger (Sub Pop Records)
2013   Fairytapes (Sub Pop Records)
KONCERTY
Žádné koncerty nenalezeny
FOTOGALERIE

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist